binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD'de Hükümet Kapanırsa Bitcoin Spot ETF'lerin Durumu Ne Olacak? NYDIG Raporunu Açıkladı

ABD’de Hükümet Kapanırsa Bitcoin Spot ETF’lerin Durumu Ne Olacak? NYDIG Raporunu Açıkladı

ABD hükümeti kapanma tehlikesiyle karşı karşıya. Peki bu durum Bitcoin Spot ETF'lerin durumunu nasıl etkiler?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin (BTC) odaklı  bir finansal hizmetler firması olan NYDIG, ABD hükümetinin 1-5 gün ile 16-35 gün arasında değişen bir süre boyunca kapanma ile karşı karşıya kalabileceğini öngördü.

Bu durum, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) çoğu Borsa Yatırım Fonu (ETF) ile ilgili kararları ertelemesine yol açtı. SEC’in Bitcoin spot ETF’si hakkında 10 Ocak 2024 tarihinden önce bir karar vermesi bekleniyor.

ABD’nin mali durumunun politize edilmesi, kredi derecelendirme kuruluşlarını endişelendiriyor ve bu da NYDIG analistlerine göre genel finansal piyasaları etkileyebilir. Spot Bitcoin ETF’si, SEC çalışanlarının potansiyel bir izin döneminden dönmesine kadar beklemek zorunda kalacak.

SEC, son değerlendirme tarihleri Kasım ayına kadar uzananlar da dahil olmak üzere, çoğu ETF için karar verme konusunda gecikmeler başlattı. Bu, BlackRock’ın çok takip edilen iShares Bitcoin Trust’ını da içeriyor. Bu durum, SEC’in potansiyel bir uzun süreli kapanmaya hazırlandığını ve onay sürecinde kendisine maksimum esneklik sağlamayı amaçladığını gösteriyor.

İlgili Haber  Bu Memecoin'de Geliştirici Multisig Cüzdanından Binance'e Transfer Yapıldı: Fiyat Artışa Geçti

Nihayetinde SEC’in 10 Ocak 2024 tarihine kadar tüm spot Bitcoin ETF’leri hakkında karar vermesi gerekecek. Bu son tarih, en erken nihai karar tarihine sahip olan Ark 21Shares ürünüyle ilgili olduğu için önemli. SEC’in süreçteki tüm ETF’ler için tutarlı bir yaklaşım benimsemesi, kayırmacılıktan kaçınması ve hepsini aynı anda onaylaması ya da reddetmesi olası.

NYDIG analistleri Ekim ayında konuyla ilgili izlenmesi gereken tarihleri de açıkladı:

  • 12 Ekim – Eylül ayı ABD TÜFE verisi
  • 13 Ekim – Grayscale davasında SEC temyiz başvurusu için son tarih
  • 27 Ekim – CME vade sonu
  • 1 Kasım – FOMC faiz oranı kararı
  • 10 Ocak – İlk spot Bitcoin ETF’si Ark 21Shares için son ETF karar tarihi

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail