BitcoinHaberler

ABD’de İlk Defa Bir Kamu Emeklilik Fonu Bitcoin ve Ethereum’a Yatırım Yaptı!

ABD'de itfaiyeciler emeklilik fonu kripto varlıklara yatırım yaptığını açıkladı.

Bitcoin ve kripto para birimleri her alanda kendine yatırım imkanı bulurken şimdi de ABD’de bir emeklilik fonu portföyünün bir kısmını kriptoya ayırdığını açıkladı.

Bloomberg’in yayınladığı bir rapora göre, Houston İtfaiyecileri Yardım ve Emeklilik Fonu (HFRRF) 4 milyar dolarlık portföyünün 25 milyon dolarlık kısmı ile Bitcoin ve Ether aldığını duyurdu.

HFRRF’nin bu yatırımı, ABD’de bir kamu emeklilik fonu tarafından kripto para birimlerine yapılan ilk yatırım olma özelliğine sahip.

Emeklilik fonunun Baş Yatırım Sorumlusu Ajit Singh yaptığı açıklamada, kripto varlıklara yatırım yapmaktan heyecan duyduklarını belirterek devam etti:

“Dijital varlıkların dönüştürücü potansiyelini bir süredir inceliyoruz ve artık görmezden gelemeyeceğimiz bir varlık sınıfı haline geldi. Bu yeni pazara girerken güvenli, sağlam ve verimli bir adaptasyon sağlamak için NYDIG gibi bir ortağa sahip olmaktan memnuniyet duyuyoruz.

HFRRF bu yatırımı, Bitcoin şirketi NYDIG bünyesinde kendileri için kripto varlıkları satın almak ve saklamak üzere kurulmuş olan özel fon aracılığıyla yaptı.

NYDIG Küresel Varlık Yönetimi Başkanı Nate Conrad “bu yatırım Bitcoin ve kamu emeklilikleri için bir dönüm noktasını temsil ediyor” dedi.

HFRRF Emeklilik Fonu 6600’den fazla aktif ve emekli itfaiyecinin yanı sıra hayatta kalan aile üyelerinden de sorumlu bulunuyor. Fonun yarısından fazlası adi ve özel sermayeye yatırılırken bununla birlikte yerli hisse senetleri, uluslararası hisse senetleri, tahviller, nakit ve gayrimenkulleri de yatırım yapılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu