Haberler

ABD’de İşsizlik Krizi: 3 Haftada 16.5 Milyon İnsan İşsizlik Parasına Başvurdu!

ABD Çalışma Bakanlığı, 3 hafta içerisinde 16.5 milyon ABD'linin işsizlik parasına başvurduğunu açıkladı.

Rekor düzeyde kapanan işyerleri, işinden ayrılmak zorunda kalanlar ve daha birçokları ABD Çalışma Bakanlığı’na başvurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, 3 hafta içerisinde 16.5 milyon ABD vatandaşının işsizlik parasına başvurduğu açıklandı.

Bu rakamın son yılların en büyük rakamları arasında birinci sırada yer aldığı, özellikle gelecek dönemde daha fazla artış olabileceğine yönelik beklentiler hakkında bakanlık herhangi bir açıklama yapmadı. COVID-19 nedeniyle bir süredir işyerleri gelirlerinde azalma, iflas riski ve benzer problemler ile karşı karşıya.

ABD’de özellikle bu dönemde işyerlerinin ödemeleri yapmakta zorlanmaya başladıkları, arz ve talep dengesinde yaşanan bozulmanın bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi olduğu bilinmekteydi.

ABD’li çok sayıda işyeri sahibi kısa süre içerisinde durumun düzelmemesi durumunda daha fazla işyerinin kapanacak olduğunu düşündüklerini açıklamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu