binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerABD'de Senatör Warren'ın Sektörü Etkileyebilecek Kripto Para Karşıtı Yasa Tasarısı Büyük Yara...

ABD’de Senatör Warren’ın Sektörü Etkileyebilecek Kripto Para Karşıtı Yasa Tasarısı Büyük Yara Aldı

Senatör Elizabeth Warren'ın kripto para karşıtı yasa tasarısı, Hazine Bakanlığı temsilcisi tarafından büyük darbe aldı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Senatör Elizabeth Warren’ın kripto para sektörüne karşı yürüttüğü kampanya, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin bu haftaki gözetim duruşmasında önemli bir gerileme yaşadı.

Warren, suç faaliyetleri için birincil bir araç olarak hizmet ettiğini savunarak kripto endüstrisine yönelik eleştirilerini dile getiriyor. Ancak, duruşu bazı Senato meslektaşlarının muhalefetiyle karşılandı.

Hazine Bakanlığı Terörizm ve Mali İstihbarattan Sorumlu Müsteşarı Brian Nelson, Warren’ın kripto paraların Orta Doğu’daki terörist örgütlerin finansmanından birinci derecede sorumlu olduğu yönündeki iddialarını yalanladı. Nelson’ın verdiği ifadenin ardından kripto endüstrisinin içindekiler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Nelson, Temsilciler Meclisi Çoğunluk Temsilcisi Tom Emmer ile yaptığı görüşmede, “Açıkçası teröristlerin hala geleneksel ürün ve hizmetleri kullanmayı tercih ettiklerini değerlendirdik” dedi. Nelson’ın yorumları, yaygın medya anlatısına ve Warren’ın ABD’de kriptonun geleceğini potansiyel olarak engelleyebilecek mevzuat argümanına karşı çıkıyor.

İlgili Haber  Solana, İlk 50'deki Bir Altcoin ile Entegrasyon Anlaşması İmzaladığını Duyurdu

Emmer, Nelson’a Ekim ayında The Wall Street Journal tarafından bildirilen verileri sorarak görüşmeyi başlattı. Raporda, terörist grupların Ağustos 2021 ile Haziran 2023 arasında 100 milyon doların üzerinde kripto para ödemesi aldığı iddia ediliyordu.

Ancak, Journal iki hafta sonra bir düzeltme yayınlayarak rakamı sadece 12 milyon dolara indirmişti. Nelson, terörist grupların kripto kullandığını, ancak miktarların başlangıçta bildirilenlere kıyasla nispeten küçük olduğunu doğruladı.

Orijinal Journal makalesinde yer alan şişirilmiş rakamlar Warren’ın kripto endüstrisine karşı düşmanlığını artırmıştı. Bu rakamlar ayrıca Warren’ı, diğer 19 senatörün de ortak sponsor olmayı kabul ettiği iki partili Dijital Varlık Kara Para Aklamayı Önleme Yasası için bastırmaya itmişti.

Warren’ın tasarısı, madenciler, ağ doğrulayıcıları ve merkeziyetsiz cüzdan sağlayıcıları da dahil olmak üzere tüm kripto endüstrisi katılımcılarının “müşterini tanı” (KYC) kurallarına uymasını gerektirecek. Bu kurallar başlangıçta bankalarda kara para aklamayı önlemek için oluşturulmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail