Haberler

ABD’de Tartışmalara Son: Başkanlık Seçimi Amerika’ya Nükleer Füze Atılsa Bile Zamanında Yapılacak!

ABD'de 2020 yılı Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerinin coronavirüs dolayısı ile ertelenip ertelenmeyeceği en fazla tartışılan konular arasındaydı.

ABD’de birkaç ay sonra yapılacak ve gelecek 4 yıllık dönemi kapatacak olan devlet başkanı seçimlerinde Başkan Trump’ın yeniden kazanmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak son coronavirüs olayları Amerikan ekonomisine büyük darbe indirdi ve bu durumun Başkan Trump’ın 4 yılda kazandığı tüm ekonomik puanları bir anda azaltmasına sebep olduğu belirtildi.

Bu dönemde kimin kazanacağı tartışmalarından çok, özellikle kripto para camiasında çok sayıda yatırımcının aklında bir soru vardı: ABD başkanlık seçimleri 2020 yılı Kasım ayında yapılacak mı, yoksa coronavirüse bağlı vakalar ve ölümler dolayısı ile ertelenecek mi?

Anayasa Profesörü: Savaşlar Bile Erteletemedi, COVID-19 Hiç Erteletemez!

New York Üniversitesi anayasa uzmanı ve hukuk profesörü Richard Pildes, konu ile ilgili ABD Anayasası’na bakıldığında, anayasanın seçimlerin ertelenmesine tam yetkili kongre üyeleri onay verse bile asla olamayacağını, ABD Anayasası’nın seçimlerin ne olursa olsun ertelenmesine izin vermediğini açıkladı.

Seçimlerin ertelenebilmesi için ABD Anayasası’nın değişmesi gerekeceğini, bunun ise asla mümkün olmayacağını bildirdi.

1864 yılında büyük bir kriz yaşayan ve büyük bir savaşla karşı karşıya olan ABD’nin o dönemde bile seçimleri gerçekleştirdiği, dünyanın en büyük demokrasi seçimlerinin her ne pahasına olursa olsun tarafsız bir şekilde gerçekleştireceği açıkladı. Uzmanlar, ABD’nin nükleer bir savaşa bile girse seçimlere gideceğini, demokratik değerlerin ABD’yi – ana vatanı – ayakta tutan asıl unsur olduğunu ifade ediyorlar.

Kripto para birimi yatırımcıları ise seçim döneminde özellikle seçimlerin ertelenmesi durumunda Bitcoin’in değer kaybedecek olduğunu düşünüyorlardı. Bu nedenle kripto para sahibi yatırımcılar için de bu durum son derece önem taşıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu