Haberler

ABD’de Vatandaşlara 1.000 Dolar Dağıtılması Gündemde: Nereye Yatırılmalı?

ABD Başkanı Donald Trump yönetimi 250 milyon vatandaşa 1.000 dolar kişi başına para dağıtmayı değerlendiriyor.

İddialara göre ABD Başkanı Donald Trump ve ekibi tarafından her ABD vatandaşı 18 yaş ve üzerindeki yetişkin kişilere corona virüsünün ekonomik etkilerinin azaltılması amacı ile 1.000 dolar para dağıtılması öngörülüyor. Trilyonlarca dolar değerinde bütçenin sahibi olan ABD ekonomisinin bu para dağıtma işlemini nasıl uygulayacağı hakkında soru işaretleri bulunurken, güvenilir olarak banka hesaplarına paraların yatırılabileceği iddia ediliyor.

ABD’de şimdiden bu konuda bazı tartışmalarda başlamış durumda. Bazı kripto para severler ABD’li vatandaşların bu parayı Bitcoin’e yatırmasını önerirken, bu sayede yıllar içerisinde 1.000 doları binlerce dolar olarak geri alabileceklerine yönelik yorumlarla destekliyor.

Bazıları ise paranın altın, şirket hisseleri veya nakit olarak durması gerektiğine işaret ederken, kimileri de parayı hatıra olarak saklamayı düşünüyor.

Öte yandan bu durum enflasyon oranlarını ciddi şekilde alt üst edecek ve hayat pahalılığını bir anda yukarı çekecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu