Ana SayfaHaberlerABD'den Bitcoin Yatırımcılarına Yönelik Bir Yasak Geldi!

ABD’den Bitcoin Yatırımcılarına Yönelik Bir Yasak Geldi!

Takip et

ABD kripto para birimlerini düzenlemek için bir çok alanda çalışma yürütüyor.

ABD Başkanı Joe Biden tarafından geçtiğimiz aylarda imzalanan kripto para birimi emirlerinde, pek çok kuruma kripto paraların düzenlenmesi konusunda yetki ve görev verilmişti. 

ABD hükümeti ve organları kripto paraları etkileyecek düzenlemeler üzerinde çalışmaya devam ederken, ABD Hükümeti Devlet Etiği Ofisi (OGE) olası çıkar çatışmalarını göz önüne alarak yeni kurallar getirdi.

Buna göre dijital varlıklara yönelik düzenlemeler ve politikalar üzerinde çalışan kişilerin kripto para birimlerine sahip olması yasaklandı.

“Kriptoda Karar Alıcı Olamazlar”

Yasak kapsamına stablecoinlerde alındı ve şu ifadelere yer verildi:

“Herhangi bir miktarda kripto para veya stablecoine sahip olanlar, kripto paraların veya sabit paraların değeri üzerinde doğrudan veya tahmin edilebilir bir etkisi olabilecek konularla ilgili işlemlere katılamaz.”

İlgililerin söz konusu kripto paraları ellerinde çıkarmaları durumunda politika yapım faaliyetlerine katılabilecekleri de belirtildi.

OGE, fon tutanlara ilişkin bir istisna getirdi. Buna göre kripto alanında çalışan şirketlerde 50.000$’a kadar yatırım fonu tutan çalışanlar bu kuralın dışında tutulacak.

Her ne kadar OGE söz konusu etik kuralları yayınlamış olsa da, bildiride kripto para sektörünün anonimliği nedeniyle bunun denetiminin zor olduğu vurgulandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları