Haberler

ABD’den Devasa Yaptırım: Milyarlarca Dolarlık Zarar Yatırımcıları Bekliyor!

Amerikan yönetimi, yeni imzalanan başkanlık kararnamesiyle Çin merkezli 8 uygulamaya yasak getirdi.

ABD Başkanı Donald J. Trump, Çin ve birçok ülkede faal olan 8 uygulamaya yasak kararı getirdi. Türkiye saatiyle gece geç saatlerde başkanlık kararnamesi imzalayan Başkan Trump, Alipay, QQ Wallet ve WeChat Pay gibi ödeme platformlarına yönelik olarak imzaladığı yasak kararnamesi ile birlikte “Amerikan verilerini ve vatandaşlarını korumayı hedeflediklerini” açıkladı.

Açıklamalarında, Çin merkezli bu ödeme altyapı sağlayıcısı uygulamalara erişim engeli kararının daha agresif olması gerektiğine değinen Trump, “eğer ki daha agresif hareket etmezsek sonuçları çok ciddi olur” dedi.

Hisse Senetlerine Yansıması Bekleniyor

Başta ABD’ye satış yapan satıcılar olmak üzere, bu uygulamaların bağlı oldukları şirketlerin hisselerinde kritik düzeyde milyarlarca dolarlık kayıp olabileceği iddia edildi.

Ekonomistler, ABD tarafından yasak uygulanması ile birlikte diğer ülkelerin benzer adım atıp atmayacağının bilinmediğini, ancak tek başına ABD’nin uyguladığı bu yasak kararının milyarlarca dolarlık kayıp oluşturacağını düşündüklerini açıkladılar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu