BitcoinBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

ABD’den Gelen Walmart Haberi, Bitcoin’e Yükseliş Sağladı

Walmart, kripto para uzmanı arıyor.

ABD’nin en büyük market zincirlerinden birisi olan Walmart, kısa süre önce bir iş ilanı yayınladı ve aslında kripto para sektörünün gireceğine yönelik önemli bir ipucu verdi.

Walmart tarafından yayınlanan iş ilanında kripto para ve blockchain ürün geliştirme lideri arandığı belirtiliyor. Bu haber ile beraber Bitcoin geceyarısında önemli bir yükseliş elde etti ve Bitstamp kripto para borsasında 48.000 doların üzerine çıktı. BTC basın saati itibarıyla ise 47.300 dolardan işlem görüyor.

Walmart, Kripto Para Uzmanı Arıyor

Walmart’ın iş ilanına bakıldığında dev şirketin kripto paralara ilgi duyan ve şirketin kendi dijital para stratejisini geliştirmesine yardımcı olacak “tutkulu” birisini aradığı görülüyor.

İşe alınacak yeni kişinin kripto paralarla ilgili ortaklıkları yürüteceği ve kripto para sektörüne yönelik yatırım yapacağı belirtiliyor.

Walmart aslında 2018 yılından beri blockchain teknolojisine ilgi duyup bununla ilgili adımlar atıyor. Şimdi ise şirketin direkt olarak kripto para yatırımı yapma veya kendi kripto para stratejisini geliştirme yönünde adım atmaya hazırlandığı görülüyor ve bu bir hayli önemli.

Walmart’ın rakibi Amazon geçtiğimiz temmuz ayında benzer bir iş ilanı yayınlamış ve kripto para sektörüne gireceğine dair söylentilerin ortaya çıkmasını sağlamıştı.

Amazon’un BTC kabul etmeye hazırlandığı söylentileri ortaya atılsa da bunlar yalanlandı. Şimdi ise Walmart’ın benzer adım atabileceği söylentisi ortaya atıldı ve bunun gerçekleşmesi ana akım kabulü arttırabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu