HaberlerKripto Para

ABD’den Kripto Para Borsalarının Vergi Raporlamasına Yönelik Yeni Rapor!

ABD Vergi İdaresi Genel Hazine Müfettişliği Birimi (TIGTA) yeni rapor yayınladı.

Washington yönetimi son dönemde seçimler öncesinde çok büyük karmaşa yaşıyor. Ülkede teşvik fonu olan trilyon dolarlık fonun onayını seçim sonrasına erteleyen Başkan Donald Trump tepki çekerken, özellikle de vergilerin seçimden sonra nasıl güncelleneceği merak ediliyor. Joe Biden yönetimi göreve gelmeleri durumunda alt seviyede gelir elde edenlerin vergilerini yükseltmeyeceklerini tam tersine 400.000 dolar ve üzerinde yıllık geliri olanların vergilerine artış yönünde güncelleme yapacaklarını belirtiyor.

Ancak tüm bunlardan daha önemlisi ise ülkedeki vergi oranlarından çok ABD’nin küresel sisteme yönelik olarak alacağı kararlar olmakta. ABD Vergi İdaresi Genel Hazine Müfettişliği Birimi (TIGTA) tarafından yayınlanan son rapor bunun için özellikle ABD başta olmak üzere diğer tüm ülkeler adına önem taşıyor.

Kripto para borsalarının vergi raporlarında daha net olması gerektiğine değinen IRS müfettişleri, 1099-B adlı vergi formunun kafalarda karışıklık yaratmayacak şekilde güncellenmesinin daha doğru vergilendirme için doğru seçenek olabileceğine işaret ettiler.

Henüz kripto para borsalarının ödediği vergilere dönük bir güncellemeden söz edilmese bile bu formun güncellenmesi ile kripto para borsalarının daha fazla vergi ödemesinin gelecek yıllarda mümkün olabileceği, bunun ise çekim komisyonlarına kadar yansıyabilecek olduğu belirtiliyor.

Özellikle IRS müfettişlerinin yeni 1099-B adlı formun yayınlanması konusunda önerileri olduğu belirtilirken, kripto para yatırımcılarının vergilendirilmesi konusunda bu değişikliğin hiçbir etkisinin olmayacağı belirtiliyor. Müfettişlerin son raporunda yatırımcılara yönelik değil, kripto para borsalarına yönelik vergilendirme konusuna odaklandıkları da ayrıca belirtilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu