HaberlerKripto Para

ABD’den Önemli Kripto Para Vergisi Açıklaması

ABD İç Gelir Servisi (IRS), bugün vergi formunda değişiklik yaptığını açıkladı.

ABD Başkanı Joe Biden’ın göreve gelmesine 1 ay 10 günden az zaman kaldı. Başkan Biden öncesinde Başkan Trump yönetimi yeni adımlar atarken Amerikan kurumlarında da büyük çalışmaların olduğu belirtiliyor. Bir süredir tepki çeken İç Gelir Servisi’nin (IRS) vergi formundaki kripto paralarla ilgili maddenin bugün nihayet değiştirildiği açıklandı.

IRS’den yapılan açıklamada vergi formu olarak bilinen Form: 1040A maddelerinde yeniden düzenleme yapıldığı ve kripto paraları da ilgilendiren maddelerin daha açık şekilde düzenlendiği açıklandı.

Kripto Paralar Vergi Formlarına Kadar Girdi

IRS, yeni güncellenen formlarda soruların “2020 boyunca herhangi bir zamanda, herhangi bir sanal para biriminden (kripto para, dijital coinler vb.) herhangi bir finansal çıkar sağladığınız mı, sattınız mı veya başka bir şekilde elde ettiniz mi?” olarak güncellendiğini açıkladı.

IRS’nin adım adım kripto paraları vergilendirmek için çalışmalarını sürdürdüğü çok açık. Henüz yanlış beyanda bulunanlarla ilgili nasıl bir tespit veya cezai yaptırım uygulanacağı bilinmiyor ancak ilerleyen günlerde bu bilinmezliklerin netleşeceği tahmin ediliyor. Özellikle son zamanlarda kurumsal yatırımcıların da piyasaya girmesiyle 2021 yılının kripto paralar için “düzenleme” yılı olacağı tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu