BitcoinHaberler

ABD’li 300 Banka Bitcoin Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor!

Bankalar pastadan paylarına düşeni almak istiyor.

Bir grup banka Haziran 2021’de müşterilerinin doğrudan Bitcoin alıp satmalarına imkan tanımak için hazırlık yaptıklarını açıklamıştı.

İlk duyurudan bu yana aylar içinde çeşitli düzenleyici ve güvenlik kaygıları üzerinde çalışıldı ve NYDIG ile bankalar için mevcut teknoloji satıcıları arasındaki ortaklıklar ve entegrasyonlar tamamlandı.

American Banker’ın haberine göre bu çalışmalarda sona gelindi. Yaklaşık olarak 300 bankanın finansal teknoloji ve Bitcoin şirketi NYDIG’in de yardımıyla bu yılın birinci veya ikinci çeyreğinde Bitcoin hizmeti başlatması bekleniyor.

“Kripto Ortadan Kalkmayacak”

Konuya ilişkin American Banker’a konuşan Synovus Bank’ta teknoloji, operasyonlar ve güvenlikten sorumlu başkan yardımcısı Zach Bishop dijital varlıkların bankalar için daha önemli hale geldiğini ifade etti.

Synovus’un inovasyon şefi Matt Maxi ciddi bir ilerleme kat ettiklerini ifade ederek “portföy paylaşımıyla uğraşıyoruz” dedi.

Bankalar bu girişimin bir ihtiyaca yönelik olduğunu açıkça ifade etti.

Georgia’daki 1.3 milyar dolarlık BankSouth CEO’su Harold Reynolds, “Müşterilerimizin hesaplarından çok sayıda kripto para birimi etkinliği gördük ve yatırımların bazıları oldukça büyüktü ve bu açıkça dikkatimizi çekti” dedi.

ABA CEO’su Rob Nichols Amerikalıların %16’sının kripto para birimine yatırım yaptığına ilişkin anketlere atıf yaparak, “Bu varlıkların geleceği hakkında büyük bir belirsizlik olsa da, kesin olan bir şey var: bunlar ortadan kalkmayacak” dedi.

Bankaların doğrudan Bitcoin ticaretine aracılık etmesi bazı regülatif riskler nedeniyle bugüne kadar ötelense de, yakından çok daha fazla banka haberi duyacağız gibi görünüyor. Zira bankalar yatırımcıların talebiyle oluşan pastanın büyüklüğünün farkında ve paylarına düşeni almak istiyorlar.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu