Kripto HaberleriBitcoinABD'li Bankalar Kripto Para Hizmeti Sunmak İçin Arayış İçerisinde!

ABD’li Bankalar Kripto Para Hizmeti Sunmak İçin Arayış İçerisinde!

Takip et

Kripto para birimlerinin kullanılması ve popülaritesi artmaya devam ettikçe dünyadaki tüm ülkelerde kripto paralar ile ilgili düzenleme yapılması da gündeme geliyor.

Kripto para ticaretinin ve madenciliğinin fazla olduğu ABD’de ise Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto para birimlerinin düzenlenmesi konusunda bugüne kadar açıklayıcı konuşmadı.

ABD’li üst düzey bir banka yöneticisi, ABD’li yetkililerin, hızlı gelişen dijital varlıklar üzerinde kontrolü elinde tutmak için kripto para birimleri tutmak isteyen bankalar ve müşterilerine daha net bir yol sağlamak istediğini söyledi.

Kripto Para Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor!

ABD Federal Mevduat Sigorta Şirketi’nin (FDIC) Başkanı Jelen McWilliams Reuters’e verdiği bir röportajda, ABD Banka Düzenleyicilerinden oluşan bir ekibin bankaların kripto varlıkları elinde tutması için bir yol haritası çıkarmaya çalıştıklarını ifade etti.

Bu çalışmalar sonunda bir bankanın dijital varlıkları nasıl elinde tutabileceği ve koruyabileceğine ilişkin kurallar belirlenecek.

FDIC Başkanı, bu kurallar onaylandığı takdirde Bitcoin ve kripto para birimlerinde yeni bir benimsenme dalgası oluşturabileceğini ve geleneksel finans sektöründen kripto pazarına milyonlarca insanın gelebileceğini belirttikten sonra devam etti:

Bu alandaki bankaların kripto para birimlerine girmesine izin vermemiz gerektiğine inanıyorum. Aynı zamanda, tüm riskleri uygun şekilde yönetmeli ve sınırlandırmalıyız.

Bu faaliyet alanını bankalara tanıtmazsak, bankaların dışında gelişmeye devam edecektir. Federal düzenleyiciler ise bunu düzenleyemeyecekler.

FDIC başkanı McWilliams son olarak ABD hükümetindeki kripto para dostu yetkililer gibi düşündüğünü, amacının Bitcoin ve kripto para sektörünün yurtdışına göç etmesini durdurmak ve engellemek olduğunu söyledi.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları