coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinABD'li Baronların Katıldığı Gizli Kripto Para Toplantısında Neler Konuşuldu? İşte Öne Çıkan...

ABD’li Baronların Katıldığı Gizli Kripto Para Toplantısında Neler Konuşuldu? İşte Öne Çıkan Başlıklar…

Dün ABD'li ağır toplar arasında yapılan kripto para toplantısının detayları belli oldu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dün kripto para sektörü için kritik bir gündü. Zira ABD’de kripto para sektörünü ilgilendiren bir toplantı yapıldı. Bu toplantı ABD’li Kongre üyesi Ro Khanna ev sahipliğinde Ripple CEO’su Brad Garlinghouse gibi sektörün ağır toplarının katılımıyla gerçekleşti.

İlgili Haber  Kripto Para Baronları ABD'de Gizli Toplantıda! İşte Bilinenler...

ABD finans medyasının ve kripto para sektörünün yakından takip ettiği toplantıya Joe Biden’ın baş danışmanı Anita Dunn da katılırken, katılımcılar SEC Başkanı Gary Gensler hakkındaki hayal kırıklıklarını dile getirdiler ve Biden yönetiminden Gensler’in görevden alınmasını istediler.

Katılımcılar bu noktada SEC’in kriptoyu hedef alan sayısız yaptırım eyleminin sektöre nasıl zarar verdiğini ve piyasadaki rekabet gücünü engellediğini söyledi.

Fox Business muhabiri Eleanor Terrett‘in haberine göre, Biden’ın danışmanı Anita Dunn, kripto para sektörüyle diyaloğun olması gerektiği kadar üretken ve iyi olmadığını kabul etti.

Fox’un haberine göre, katılımcılardan biri Dunn’a, “Siz kripto para konusunda berbatsınız” derken, başka bir katılımcı ise “Ben hayatım boyunca Demokrat oldum ama sizler bu konuyu gerçekten yanlış anladınız”dedi.

Ayrıca Dunn’un, kendisinin bir politika insanı olmadığını ancak sektörün endişelerini Beyaz Saray’a taşıyacağını ve görüşmelerin takibini yapacağını belirttiği yazıldı.

Toplantı İyi Geçti!

Mark Cuban Fox’a yaptığı değerlendirmede , toplantının her iki taraf için de avantajlı olduğunu söyledi.

Cuban “Toplantı bence iyi geçti. Senato, Temsilciler Meclisi ve Beyaz Saray’dan (WH) doğru kişiler oradaydı. Bence Biden, WH ve genel olarak Demokratların kriptoyu destekleme biçiminde değişiklikler göreceğiz.” dedi.

İlerleme İşareti!

Toplantıya katılanlar arasında Coinbase Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal da yer aldı.

Grewal Fox’a yaptığı açıklamada, “Çıkarken içeri girdiğimden çok daha iyimserdim, Bence Anita Dunn’ın NATO Zirvesi ve Biden kampanyasında çok gergin bir dönemle uğraşırken bile gelmesi bir ilerleme işareti.” dedi.

Son olarak Ripple CEO’su Bard Garlinghouse de SEC başkanının kripto karşıtı eylemlerini eleştirdi ve şunları söyledi:

“Ro Khanna’ya olağanüstü bir lider olduğu ve kripto endüstrisiyle etkileşim kurduğu için teşekkür ederiz.

Mark Cuban, Paul Grewal gibi önemli kişileri Beyaz Saray ve Kirsten Gillibrand ve Joe Neguse gibi önemli kongre liderleriyle bir araya getiren bu sabahki kripto yuvarlak masa toplantısının, kelimelerden eyleme geçişinin ilk adımı olmasını umuyoruz.

Ne yazık ki Demokratların çoğunluğu, Gensler’in kripto sektörüne karşı yasadışı savaşını etkinleştirmeye devam ediyor ve Amerikan inovasyonunun gelişme yeteneğini sabote ediyor.

GOP’un kripto yanlısı bir duruş ilan etmesi şaşırtıcı değil. Gensler zamanının Luddite’ı olarak anılacak.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları