Haberler

ABD’li Blockchain Şirketleri Riskte Mi?

TikTok konusunda Washington yönetimini uyaran Çin Dışişleri Bakanlığı, "Amerikan şirketlerine de aynı hamleleri yaparız!" diye uyardı.

ABD yönetiminin TikTok konusunda yeni adımlar atacak olduğunu açıklaması ve TikTok’a yasak getirecek olduğundan söz etmesinden hemen sonra Çin yönetiminden yeni açıklamalar geldi. Çin yönetimi yaptığı açıklamada bu eylemin gerçek olması halinde Çin’de yerleşik ABD’li şirketlere aynılarının uygulanabileceğinin bilinmesini istedi.

Özel şirketlere saygı ve esneklik gösterilmesi gerektiğine değinen Pekin yönetimi, “eğer ki bu adımı atarlarsa Çin’de bulunan ABD’li şirketlere benzerlerini uygulama hakkımız olduğunu hatırlatırız.” dedi.

Çin’in Blockchain konusunda ABD’li şirketleri ülkeye çektiği bilinirken, özellikle ABD merkezli ve destekli Blockchain şirketlerine karşı benzer yaptırımların uygulanıp uygulanmayacak olduğu merak konusu oldu. Şimdilik ABD yönetimi Bytedance’a Eylül ayına kadar süre verdi ve bekleyeceklerini açıkladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu