binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinABD'li Demokrat Senatörler FED Başkanı Jerome Powell'a Mektup Gönderdi! Faiz Çağrısında Bulundu!

ABD’li Demokrat Senatörler FED Başkanı Jerome Powell’a Mektup Gönderdi! Faiz Çağrısında Bulundu!

Senatörler Elizabeth Warren, Jacky Rosen ve John Hickenlooper FED Başkanı Jerome Powell'a bir mektup gönderdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Üç Demokrat senatör, mevcut yüksek faiz oranının enflasyonu frenlemek yerine daha da şiddetlendirdiğini savunarak FED’i gösterge faiz oranını düşürmeye çağırdı.

Demokrat Senatörler Enflasyon Endişeleri Nedeniyle Federal Rezervi Faiz İndirmeye Çağırdı

Senatörler Elizabeth Warren (D-Mass.), Jacky Rosen (D-Nev.) ve John Hickenlooper (D-Colo.) FED Başkanı Jerome Powell’a bir mektup göndererek şu anda %5,5 ile son yirmi yılın en yüksek seviyesinde bulunan federal fon oranının derhal düşürülmesi çağrısında bulundu.

“Bugün Federal Rezerv’i federal fon oranını iki on yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 5.5’ten düşürmeye çağırmak için yazıyoruz.

HuffPost web sitesinde yer alan bir belgeye göre senatörler, bu uzun süreli yüksek faiz oranları döneminin ekonomiyi şimdiden yavaşlattığını ve enflasyonun geri kalan temel etkenlerini ele almakta başarısız olduğunu yazdılar.”

Mektup, şaşırtıcı derecede dirençli bir işgücü piyasasına tepki veren finansal piyasaların, daha önce Temmuz olarak öngörülen faiz oranı indirimi beklentilerini Eylül ayına çektiği bir dönemde geldi. Beklentilerdeki bu değişim Bitcoin’deki (BTC) ralliyi durdurdu.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası Binance, Copy Trade Platformuna 3 Yeni Altcoin İşlem Paritesi Eklediğini Duyurdu!

Senatörler, enflasyonu kontrol altına almayı amaçlayan yüksek faiz ortamının konut, inşaat ve otomobil sigortası maliyetlerinin artmasına katkıda bulunduğunu savunuyor.

Bu kadar yüksek oranların sürdürülmesinin ekonomiyi durgunluğa itme ve binlerce Amerikalı işçi için iş kaybına neden olma riski taşıdığı konusunda uyarıyorlar. JPMorgan’dan analistler, yüksek faiz oranlarının kira maliyetlerini artırdığını belirttiler.

Senatörler mektuplarında FED’in Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) izinden gitmesini ve %2’lik katı enflasyon hedefinden uzaklaşmasını öneriyor.

ECB ve Kanada Merkez Bankası kısa bir süre önce faiz oranlarını düşürerek Fed’in daha uzun süre yüksek faiz oranlarını sürdürme yönündeki mevcut duruşundan ayrıştılar.

Mektupta ayrıca, politikadaki bu farklılaşmanın daha güçlü bir dolar ve daha sıkı finansal koşullara yol açabileceği, ekonominin çeşitli sektörleri aracılığıyla kredi akışını bozabileceği ve ekonomik bir yavaşlamaya yol açabileceği yönündeki endişeler de vurgulanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail