Borsa

ABD’li Dev Kripto Para Borsası Uluslararası Alana Açılıyor!

ABD'nin en popüler kripto para satın alım uygulamalarından biri olan Robinhood, 2022 yılında dünya çapında hizmet verecek.

Hisse senedi ve kripto para alım satım platformu Robinhood, 2021 yılı dördüncü çeyreği raporunu sunduğu toplantısında, 2022 yılında müşterilerine uluslararası alanda hizmet vermek için agresif hedefler belirlediğini duyurdu.

Şirket, kripto para ekonomisinin devasa potansiyeline inandığını ve dünya genelindeki müşterilerine hizmet sunmanın büyük bir fırsat olacağını açıkladı.

NASDAQ üzerinde de listelenen şirket, geçtiğimiz yılın son çeyrek ve tüm yılını kapsayan raporlarını yayınladı.

Raporlara göre şirketin toplam gelirleri 2020 yılının aynı dönemine göre %14 artarak 363 milyon dolara yükseldi. Bununla birlikte toplam net gelirleri ise %89 artarak 1.82 milyar dolara ulaştı.

Şirketin kripto paraların da dahil olduğu alım satım işlemlerinden kazandığı miktar ise son çeyrekte 264 milyon dolar olarak kaydedildi.

Robinhood’un Kripto Para Gelirleri 2021 Yılında Tavan Yaptı

Robinhood, kripto para alanındaki gelişmeleri ise şöyle aktardı: “Kripto para gelirlerimiz 2020 yılının son çeyreğindeki 12 milyon dolara göre 2021 yılının son çeyreğinde %304 artarak 48 milyon dolara ulaştı. Yıl bazında değerlendirildiğinde ise 2020 yılında 27 milyon dolar gelir elde edilirken 2021 yılında bu rakam 419 milyon dolara yükseldi.”

Şirket, kullanıcı başına elde ettiği gelir miktarının ise 2020 yılına göre %5 düşüş göstererek 109 dolardan 103 dolara düştüğünü belirtti.

2022 yılı için planlarını açıklayan Robinhood, agresif bir şekilde büyüme adımları atacağını söyledi:

“Şirketimiz 2022 yılında uluslararası alandaki müşterilerine kripto para alım satım hizmeti sunmak için agresif hedefler belirledi. Şirket olarak kripto para ekonomisinin devasa potansiyeline inanıyoruz ve küresel çaptaki müşterilerimize hizmet vermenin büyük bir fırsat olduğunu düşünüyoruz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu