HaberlerKripto Para

ABD’li Finans Yetkilisi Michael Hsu, Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) Başkanı Michael Hsu kripto paralar hakkında yeni bir açıklama yaptı.

ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) başkanı Michael Hsu, “stablecoin yayımcısı kripto para şirketlerinin internetin ilk günlerinde oluşturulan yaygın internet uygulamasına benzer bir teknik standart geliştirme gerektiğini” söyledi.

“Stablecoin Sahibi Kripto Para Şirketleri Kendi Araların Anlaşıp Bir Standart Belirlemeli”

Washington D.C.’deki Yapay Zeka ve Ekonomi: Sorumlu ve Kapsayıcı Yapay Zeka İçin Bir Yol Belirlemek” isimli sempozyumda konuşan Hsu şunları ifade etti:

“Stablecoinlerin açık ve kapsayıcı olduğundan emin olabilmek için internetin ilk yıllarında İnternet Mühendisliği Görev Gücü ve World Wide Web Konsorsiyumu tarafından yapılmışa benzer bir standart oluşturma girişiminin başlatılması gerekiyor. Bu girişimde yalnızca kripto para ve Web3 şirketleri değil ayrıca akademi ve hükümetten de temsilciler bulunmasına ihtiyaç var.”

“Mevcut Durumda Stablecoin’ler Birbirleriyle Çalışamıyor”

Hsu, OCC’nin böyle bir girişim için Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü gibi diğer devlet daireleriyle birlikte çalışmaya istekli olduğunu belirtti ve stablecoin’lerin ortak standartlardan yoksun olduğu için birlikte çalışamaz durumda olduklarını savundu.

OCC ve diğer ABD finans kurumları, ABD Başkan’ının Finansal Piyasalar Çalışma Grubu’nda Tether ve Circle gibi stablecoin yayımcılarına denetime tabii olan bankalar gibi davranılması gerektiğini kabul etmelerinin ardından aslına bakılırsa stablecoin’leri nasıl denetleyeceklerine karar vermişlerdi.

OCC başkanı ayrıca Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’nin de bir üyesi olarak tanınıyor. Finansal İstikrar Gözetim Konseyi stablecoin’lerin ABD finansal sistemine potansiyel bir risk oluşturup oluşturmadığını araştırıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu