coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinEthereum Yatırımcısıysanız Binance İle Paradan Para Kazanabilirsiniz!

Ethereum Yatırımcısıysanız Binance İle Paradan Para Kazanabilirsiniz!

Binance ETH 2.0 Staking ürünü yatırımcılara az riskle getiri imkanı sunuyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto paralarla tanışan insanların bir süre sonra “para madencilerde, biraz yatırım yapıp risk almadan para kazanmak lazım” dediğini sık sık duyarız.

Ancak sıra pasif gelir elde edebileceğiniz ideal bir madencilik sistemi kurmaya geldiğinde donanım cihazlarının fiyatları, amortisman giderleri, elektrik maliyeti gibi pek çok engel bizi bu gelir elde etme metodundan uzaklaştırır. Bunun içine bir de volatil kripto para fiyatları girince belirli bir dayanma gücü olmayanların madencilik serüvenlerinin kısa sürdüğüne şahit oluruz.

Ethereum 2.0 ile pek çok yatırımcının yukarıdaki riskleri almadan pasif gelir elde edebileceği bir sisteme geçildi.

Güven = Paradan Para Kazanma

Ethereum ağı Merge yükseltmesi sonrası madencilik modelini iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı sistemine geçirdi. Yani ağda yeteri kadar hissen/payın varsa (32 ETH) sen de bu ağ çalıştığı sürece üretilen Ethereum ödüllerinden payına düşeni kazanabileceksin.

Özetle sen ağa güvenip paranı oraya kilitliyorsun, ağ da bu güvenin karşılığında senin paranla para kazanmana aracı oluyor.

Bunun için pahalı donanımlara, bir yer kiralamaya, yüksek enerji ve amortisman giderlerine katlanmak zorunda değilsin.

Eğer Ethereum’un geleceğine inanıyor, ETH üzerinden pasif gelir elde edebileceğin güvenilir bir yöntem arıyor ancak 32 Ethereum’un olmadığı için bu imkandan yararlanamıyorsan Binance ETH 2.0 Staking aradığın ürün olabilir.

32 Ethereum haber saatimiz itibariyle 59072$ ve güncel kurlar birlikte 1,4 milyon TL ediyor.

Binance bu noktada devreye girdi ve Ethereum Staking’i daha fazla kişiye ulaştırmak için ETH 2.0 staking hizmetini başlattı.

Binance ETH 2.0 Staking hizmeti kullanan yatırımcılar bazı donanım ekipmanlarını hazırlamak ve ek varlıklar tutmak zorunda kalmadığı gibi slashing ve staking kuyruklarıyla ilişkili likidite risklerine maruz kalmadan pasif gelir elde edebiliyor.

Binance üzerinden ETH staking’e yalnızca 0,0001 ETH (0,18$) tutsanız bile başlayabilirsiniz.

Siz de Binance ETH 2.0 Staking ile pasif gelir elde etmek ve paradan para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek Ethereum’larınızı stake edebilirsiniz.

Binance ETH 2.0’a Nasıl Katılacağız?

Binance hesabımıza giriş yapıp, yukarıdaki Kazan sekmesinden ETH Staking’i seçiyoruz.

https://www.binance.com/tr/eth2

 

Açılan ekranda “Hemen Stake Et” sekmesine tıklıyoruz.

Daha sonra stake etmek istediğimiz ETH miktarını giriyoruz (örnekte 100$’a karşılık aldığımız 0.0539 ETH’yi stake ediyoruz) ve “Stake Etme” butonuna tıklıyoruz.

Bu aşamada stake etmenin sonuçlarına ilişkin genel bir uyarı ve onay metniyle karşılaşıyoruz. Eğer bu şartları kabul ediyorsak tüm onay kutularını işaretleyip “Onayla” butonuna tıklıyoruz.

Onayla dedikten sonra stake işlemimiz bitiyor ve stake işlemimizin başarıyla tamamlandığına dair bir ekran bizi karşılıyor.

Stake işlemi sonrası spot cüzdanımızı kontrol ettiğimizde stake ettiğimiz Ethereum kadar BETH’nin 1:1 oranında cüzdanımıza geldiğini görüyoruz.

ETH 2.0 Staking de BETH ödülleri kullanıcıların BETH varlıklarına göre günlük olarak dağıtılacak. Burada ödüllerin dağıtımı ilk stake miktarına göre değil dağıtım sırasındaki BETH sayınıza göre olacak.

Örneğin: 100 ETH stake ettik ve 1:1 oranında 100 BETH aldık. İtfa tarihinde bir işlem veya zincir içi ödüller dağıtımı yoluyla 110 BETH’ye sahip olursak bunun karşılığı olarak 110 ETH çekebileceğiz. Buradaki tüm doğrulayıcı işletme giderleri Binance tarafından karşılanacak.

Stake Edilmiş ETH’lerimizi Nasıl Geri Alabiliriz?

Stake ederken yaptığımız gibi yukarıdaki Kazan sekmesinden ETH Staking’i seçiyoruz.

Açılan ekranda bu defa stake et butonu yerine “AL” butonuna tıklıyoruz.

Daha sonra BETH’den ETH’ye dönüştürmek istediğimiz miktarı yazıyor ve “AL” butonuna tıklıyoruz.

ETH çekme talebiniz tamamen işlendiğinde ETH‘leriniz spot cüzdanınıza iade edilecektir. Ethereum ağındaki işleme sınırlamaları nedeniyle her kullanıcı için günlük bir ETH kullanım kotası belirlendiğini unutmayın.

BETH’lerle ödül kazanmak ve DeFi’nin sunduğu diğer imkanlardan faydalanmak isteyen kullanıcılar BETH’lerini wrap ederek wBETH’ye dönüştürebilir.

Binance WBETH’yi şu şekilde tanımlıyor:

“Wrapped Beacon ETH (“WBETH”), BETH’in wrap edilmiş bir versiyonudur. Özetle, WBETH doğası gereği ödül kazandırır. ETH2.0 staking ödüllerini, sayı olarak artış yoluyla değil, BETH’e göre değer olarak artış yoluyla biriktirir. BETH’in aksine, WBETH’in değeri Binance Spot Cüzdanında tutulmamasına rağmen artar. Bu, WBETH’nin size çifte getiri potansiyeli sağladığı anlamına gelir”

BETH’mizi Nasıl Wrap Ederiz?

Yukarıdaki Kazan sekmesinden ETH Staking’i seçiyoruz.

Açılan sayfada “BETH’i Wrap Et” seçeneğini seçiyoruz.

Burada Wrap etmek istediğimiz BETH miktarını seçip Wrap sonrası elde edeceğimiz WBETH sayısını kontrol ediyoruz. Eğer işlemi onaylamak istiyorsak Binance ETH 2.0 hizmet sözleşmesini kabul edip, “Wrap Et” butonuna tıklıyoruz.

Daha sonra yaptığımı işlemi onaylamamız için bir onay ekranı açılıyor. Eğer buradaki şartları anladık ve kabul ediyorsak tümünü işaretleyip onayla butonuna tıklıyoruz.

Bu onay sonrası işlem tamam.

WBETH Nasıl Bir Fayda Sağlıyor?

BETH’nizi Wrap etmek bir yandan ETH 2.0 staking ödülleri kazanırken bir yandan da bu varlıklarınızı şahsi cüzdanınıza ve diğer DeFi platformlarına çekmenize olanak tanır.

“BETH’inizi wrap etmek, stake edilmiş ETH’nizi platform dışına veya Ethereum ve BSC dahil olmak üzere blockchainde yer alan ve sizin kontrolünüzdeki bir cüzdana göndermenizi veya o cüzdandan almanızı sağlar.

WBETH’i herhangi bir yerde sahip olduğunuz cüzdanlarda tutun ve staking ödülleri kazanın. WBETH’in değeri Binance’te tutulmamasına rağmen artacaktır.

Yield farming ve kasalar gibi stratejilerle diğer DeFi protokollerinde veya dApp’lerde ek getiri elde edin. En iyi yanı ise bu ek stratejilerle getiri elde ederken, hala ETH2.0 staking ödüllerini kazanma hakkınız olmasıdır, çünkü WBETH doğası gereği ödül kazandırır, staking ödülü sarmalayıcı da kendi kendine birikir ve otomatik olarak birleşir. Bu size çifte getiri potansiyeli sağlar.”

Eğer sizde Ethereum’un geleceğine inanıyor ve bir yandan Ethereum tutarken bir yandan da Ethereum ağı üzerinden pasif gelir elde etmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan Binance ETH 2.0 Staking sayfasına gidebilir ve ETH’lerinizle pasif gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Eğer hala bir Binance hesabınız yoksa aşağıdaki bağlantıdan ömür boyu %20 komisyon indirimiyle üye olarak, çok daha düşük işlem ücretleriyle işlemlerinizi yapabilirsiniz:

https://accounts.binance.com/tr/register?ref=XLTI0KW3

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları