binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizKısa Vadeli Bitcoin Alıp Satanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Kısa Vadeli Bitcoin Alıp Satanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin fiyatı diğer piyasalardan farklı olarak aşağı ve yukarı yönlü sert hareketler yapan riskli bir piyasa. Bu nedenle kısa vadeli yeni Bitcoin yatırımcıları bu konuda fiyatların ne olacağı yönündeki soru işaretlerine yanıt bulmak istemekteler.

Günlük olarak al sat yapan, günlük hatta saatlik kazanç sağlamak isteyen birçok yatırımcı piyasada mevcut. Özellikle kripto para piyasası gibi tahmini çok zor olan piyasalarda kısa vadeli yatırım yapmak diğer birçok yatırım aracına göre çok daha risklidir. Fiyatların nasıl şekilleneceğini kesin bilmemekle beraber bazı önlemler alarak, piyasayı takip ederek ve bir hedef belirleyerek kısa vadede kazanç sağlayabilmek ya da en az oranda zarar etmek mümkündür.

Kısa Vadede Al Sat Yapanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Kısa vadede al sat yapanlar özellikle uzmanların bazı dikkat çektiği konulara dikkat ederlerse daha güvenilir bir yatırım yapmış olabilirler. Peki bu önemli detaylar neler?

Direnç ve Destek Noktalarına Göre Hareket Etmek

İlk olarak kısa süreli al sat yapan yatırımcıların direnç ve destek noktalarına göre alım ve satım yapması öneriliyor. Direnç ve destek noktalarını iyi bilmek, örneğin dip nokta olarak gösterilen 6450 dolar seviyesinden yatırım yapmak ve 6350 dolar seviyelerine stop emir koymak buna örnek gösterilebilir.

Böylelikle destek noktasından alım yapılmış ve ciddi bir kar hedefi uygulanmış olur. Eğer işler umulduğu gibi gitmez ve aşağı yönlü bir hareket yaşanırsa stop emir konulduğu için az bir zararla satım yapılmış olunacaktır. Özellikle kısa süreli yatırımlarda her alımdan sonra riskli bölgelere stop emir koymak kesinlikle önerilmektedir.

Hedef Belirlemek

Örnek olarak 7100 dolar seviyesinde uzun süre kalan BTC’ye buradan yatırım yapılması durumunda almak istenen kazanç yüzdesi önceden belirlenmeli.

Diyelim ki yüzde 10 kazanç hedefleyen bir yatırımcı 7100 dolar seviyelerinden alım yaparsa, kazanç hedefinin yarısı oranında stop loss emri koymalıdır. Özellikle günlük al sat yapanlar direnç ve destek noktalarını alım satım seviyeleri olarak kullanmalı ve kar hedeflerinin yarı oranında stop emir koymalıdırlar.

Bu şekilde işlem yapılması durumunda zarar edilse bile kayıp minimum seviyeye indirilmiş olur. Unutmayın ki her zaman kazanmak mümkün değildir. Bazen az zarar etmek de bir kazançtır.

Güncel Haberleri Takip Etmek

Ayrıca piyasa ile ilgili haberleri iyi takip etmek ve piyasayı etkileyebilecek haberlere göre yatırımı şekillendirmek de son derece önemlidir. Herhangi bir büyük borsa hacklenme haberi veya devletlerden gelen olumsuz kripto para açıklamaları fiyatı uzun vadede çok etkilemese de anlık olarak panik satış etkisi yaşatacağı için fiyatta dalgalanma yaşatabilmektedir.

*Yatırım tavsiyesi veya herhangi bir yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sadece bilgilendirme amaçlıdır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 YORUMLAR

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ebru Gnc

Faydalı oldu teşekkürler

Murat Yalçın

Faydalı bilgiler verilmiş teşekkrler.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail