Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiABD'li Kripto Madencisi Operasyonlarını İzlanda'ya Genişletiyor

ABD’li Kripto Madencisi Operasyonlarını İzlanda’ya Genişletiyor

Bit Digital yöneticisi Samir Tabar, yerel basına verdiği demeçte operasyonlarının bir kısmını okyanus ötesine taşıyacaklarını duyurdu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren büyük Bitcoin madencilik şirketi Bit Digital, regülasyon risklerinden kaçınmak için sermayesinin bir kısmını okyanus ötesine taşıma kararı aldı.

Bit Digital yöneticisi Samir Tabar, yerel basına verdiği demeçte ilk etap için 5 milyon dolarlık yatırım yapmayı düşündüklerini belirtti. Yöneticiye göre bu rakam kabaca 2.500 adet BTC madencilik teçhizatı anlamına geliyor.

Önde gelen madencilik şirketinin halihazırda Kanada ve ABD’de operasyonları devam ediyor. Tabar, yeni teçhizatların neredeyse tamamını İzlanda’ya yönlendireceklerini vurguladı. Şirket, İzlanda’da madencilik yapabilmek için yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelecek.

ABD, BTC Madencilerini Vergilendirmeye Hazırlanıyor

Bit Digital’in faaliyetlerinin bir kısmını yurtdışına taşıma kararı ülkede yeni bir madencilik vergisinin dillendirilmesinin ardından geldi. Biden hükümeti son haftalarda kripto madencilerinden kesinti yapılması gerektiğine dair sinyaller veriyor.

Beyaz Saray’a bağlı Ekonomik Danışmanlar Konseyi, yayınladığı son raporda sektöre dair şu sözlere yer vermişti:

“Kripto madenciliği yapan şirketler topluma yükledikleri masrafları karşılamaktan kaçınıyor. Şirketler çevre kirliliği, talep kaynaklı artan enerji maliyetlerini ve iklim değişikliğinin sorumluluğunu üstlenmeli.”

Basına yansıyan bilgilere göre ABD’de faaliyet gösteren kripto madencilerinin enerji giderlerinden ek %30 vergi alınması masada.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları