binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoin2019'da Bitcoin Sahibi Olmak İsteyenleri Motive Edecek 10 Sebep!

2019’da Bitcoin Sahibi Olmak İsteyenleri Motive Edecek 10 Sebep!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasasının ilk parası, kripto para kavramının ortaya çıkmasının sebebi olan Bitcoin, geçmişte olduğundan farksız olarak gelecekte de insanlar tarafından en fazla tercih edilecek olan kripto para birimi olacak. Bitcoin, tek başına tüm kripto para piyasasını kontrol ediyor olması ve yatırımcılardan ilgi görüyor olması, yatırımcıların ilgisi ile karşılaşıyor olması ile tüm dünyada benimsenmiş olan kripto para birimidir. 2019 yılında Bitcoin sahibi olmak isteyenlerin bu kararını destekleyecek 10 sebep ise hemen şimdi Bitcoin sahibi olmanız için fazla beklemenize gerek olmadığını kanıtlayacak.

Fiyatının 3.209 dolar seviyesine kadar düşmüş olmasına rağmen Bitcoin tekrar kendisini toparladı ve 3.600 dolar seviyesine kadar yükseldi ve sonra 4.000 dolar sınırına yükselerek geri düşüş yaşadı. Bitcoin bu yönü ile 2019’da yatırımcılarını hala güldüremiyor olsa da sadece belirli bir süreyi değerlendirmek doğru olmayacağından kripto para birimlerinin en 2 yılına bakacak olursak 2017 yılının sonlarına doğru Bitcoin oldukça iyi bir performans gösterdi ve yatırımcılarından ilgi gördü.

Bitcoin, sadece bu nedenle değil, birçok farklı nedenle 2017 yılında ilgi görüyordu ve 2017 yılının Aralık ayında tarihinin en yüksek seviyelerine çıkarak dünyanın en fazla kazandıran yatırımları arasında ilk sıraya yükseldi. 2017 Aralık ayından hemen sonra düşüş yaşamaya başlayan aynı zamanda o dönemde binlerce Bitcoin sahibini zengin eden bu kripto para biriminin geleceğinin olduğunu ispatlayan bazı gelişmeler yaşandı.

Bitcoin bugün dünyanın en hızlı değer kaybeden yatırımı olsa da hala yatırımcılarının onu tercih etmesi için bazı sebepler var. Sadece kripto para sahibi olmak isteyenler için değil, bazen gereklilik olması sebebi ile bile Bitcoin’i tercih eden ve edecek olan insanlar var ve devam edecek. Bitcoin alıp almamak konusunda her zaman kendi kararınızı kendiniz vermeniz gerekse de 10 sebebi okuduktan sonra yerinizde duramayacak ve Bitcoin almak için bugüne kadar boş yere beklediğinize inanacaksınız.

Bitcoin satın alıp almamak konusunda düşüncenizden şüpheleniyorsanız, bu yıl Bitcoin almanız için birkaç sebep var.

1.Reliability

Bitcoin şu anda kripto pazarında on yıldan beri var ve bu da gelecekte de piyasada kalmasının muhtemel olduğunu gösteriyor. Dahası, güvenli ve kesintisiz olduğu ortaya çıktı. 2013 yılında yaşanan kısa kesinti dışında Bitcoin tüm dünyada kesintisiz olarak ulaşılabilecek nadir yatırım araçlarından birisidir. Bu yönüyle Bitcoin sahibi olmak isteyen insan sayısı gelecekte bugün olduğu gibi artacak ve insanlar Bitcoin sahibi olmak için gerçek nedenlere dayalı olarak karar vereceklerdir.

2. Ölçeklenebilirlik ve fiyat

Bitcoin, fiyatında ciddi dalgalanmaların kurbanı olmuş ancak her zaman geri belirli bir seviyeye kadar yükselmeyi başarmıştır. 2017 yılında, rekor kırdığında 20 bin dolardan çok az fazla değere sahip olan Bitcoin, daha sonra 3.209 dolar sınırına kadar düşmüş ve bugün bu seviye 3.600 dolar sınırındadır. Bitcoin fiyatı hep kendisini toparlamış ve rekor kırabilecek olduğunu, bir anda yükselebilecek olduğunu göstermiştir.

Bitcoin sahibi olup olmamak arasında kararsız kalanların geçmişte kripto para birimlerinin ne kadar yükseldiği ve ne kadar düştüğü ile fiziksel para ve altın yatırımlarının ne kadar kazandırdıklarını ve ne kadar süre içerisinde kazanç oranlarının ne kadar olduğunu iyi incelemeleri gerekmektedir. Bitcoin sahibi olmak isteyen kişilerin yatırım açısından en fazla kazandıran yatırım Bitcoin’e güvenmemeleri imkansızdır.

Bitcoin fiyatının büyümesi ve düşmesi sürekli değişen piyasa etkenlerine ve koşullarına bağlıdır. Bitcoin sahibi olup olmamak isteyen kişi sayısının günlük olarak azalıp artması ve bu kişilerin büyük servetlere sahip olan kişiler olabilmesi kripto para birimleri arasında ilk sıranın en büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatını ve piyasa hacmini yakından etkilemektedir.

3. Kabul edilebilirlik

Bitcoin, dünyanın en eski kripto para birimidir. 10 yıl yaşında olmasından dolayı insanların 10 yıldan beri mevcut olan bu kripto para biriminin dünyada en fazla kabul gören kripto para birimi olduklarını anladıklarını düşünüyoruz. Dünyanın neresine giderseniz gidin, internetin olduğu ve internete düşkün, teknolojiyi takip eden kişilerin bir kısmının Bitcoin nedir? Sorunuza yanıt verebilecek olduğundan emin olabilirsiniz ve dünyanın birçok ülkesinde Bitcoin ile para transferi yapmak istediğiniz zaman bunu kabul edecek olan insanlar 1 kişi de olsa vardır. Nijerya’dan ABD’ye tüm ülkelerde kripto para birimi Bitcoin’i kabul eden bir kişi bulmanız mümkün olur.

Arayan derviş, muradına ermiş.

4. Kurumsal yatırımcıların kademeli katılımı

Bitcoin’in popülaritesi arttıkça, düzenlemelerin sayısı artıyor. Buna bağlı olarak kripto para yasaları da sürekli olarak güncelleniyor ve yeni kripto para ve Bitcoin yasaları devletlerce oluşturuluyor, insanlar tarafından bu yasalar benimseniyor.

Bugün ve gelecekte, daha fazla kurumsal yatırımcının katılmasını teşvik eden bu gelişmeler Bitcoin sahibi olacak kurumsal şirket sayısının gelecekte çok fazla artacak olduğunu gösteriyor.

5. Sınırlı sayıda!

Bitcoin 21 milyon adet üretilebilir ve daha fazlasını üretmek mümkün değildir. İnsanların kripto para birimlerine sahip olmadan önce çok düşünecek vakitleri yok. 2040 yılından itibaren kripto para madenciliği ile kripto paraların üretilemeyecek olması* Bitcoin sahibi olan insan sayısının 2040 yılına gelen kişiler için sınırlı bir süre sonra Bitcoin’e sahip olmak için çok daha fazla para ödemelerine sebep olacak.

6. Hiçbir otorite değerini düşüremez

Altın veya Amerikan Doları değerini bir hükümet açıklaması düşürebilir veya bir devlete olası saldırı olması durumunda para birimlerinin değeri diğer ülkelerin para birimleri karşısında düşer. Türkiye’de 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yaşanan olaylar, ekonomiye olan güvenin azalması ve buna bağlı ortaya çıkan ekonomik sorunlar sonrasında Türk Lirası nasıl değer kaybediyor ise ABD’de Başkan Trump’ın açıklamaları ABD Dolarının dünya para birimleri karşısında ”birkaç kuruş” ancak çok büyük rezervlerin trilyonlarca dolar değer kaybetmesine sebep olabilir. Bitcoin’de ise hiçbir yönetici olmaması ve insanların Bitcoin hakkında yapacak oldukları yorumlar dolayısı ile değer kaybetmesi mümkün değildir.

ABD veya farklın devletin kripto para birimlerini yasaklamaya yönelik girişimleri olmadığı, hükümetler veya şirketler tarafından Bitcoin hakkında olumsuz açıklamalar yapılmadığı sürece Bitcoin değerini sadece piyasada yaşanabilecek olaylar sarsabilir.

7. Gizli!

Bitcoin yıldırım ağı ile dakikalar içerisinde para göndermenize olanak sunarken, gönderim sırasında kimse sizin olduğunuzu bilemez ve gizli kalırsınız.

Yıldırım ağı halen 9000 kanala sahiptir ve insanlar Bitcoin gönderirken farklı kripto para adreslerine para transfer edebilirler ve bu para transferlerinin kim tarafından yapıldığı veya kim tarafından alındığı asla bilinmez.

8. Kararsız küresel ekonomi

Bazı ülkeler fiat para birimlerinin zayıflaması sonucunda değer kaybı yaşarken, Bitcoin değer kaybı ise bir ülkeye bağlı değildir.

9. Sansüre dayanıklı para birimi

Bitcoin, yıldırım ağını kullanır ve merkezi olmayan bir blok zinciri ağındadır; bu, fiat ve geleneksel para birimlerinin olabileceğinden çok daha güvenlidir.

Bugünün dünyasında, sansüre dayanıklı bu tür para birimlerine olan talep de çok yüksektir.

10. Bitcoin satın almak için doğru zaman

Bitcoin satın almak için hala zamanınız var ve hala Bitcoin dünyada en fazla tercih edilen kripto para birimleri arasında yer almaktadır. İnsanların kripto para birimlerine sahip olma arzusu her geçen gün daha fazla artmakta ve kripto paralara olan doğru zaman arayışları sorulmaktadır.

Sonuç

Yatırım yapılacak en iyi kripto para birimi olan Bitcoin, sizin ve ailenizin gelecekte milyoner olmanızı sağlayabilecek kadar yüzlerce kat değer artışı görebilir ve bugünden Bitcoin’e sahip olmak için bu 10 sebep hayli hayli yeterlidir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail