binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriMetaverseMetaverse Nedir? Metaverse'e Maruz Kalmanın En İyi Yolları Nelerdir?

Metaverse Nedir? Metaverse’e Maruz Kalmanın En İyi Yolları Nelerdir?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Coindesk, 2014 yılında kurulan kripto para veri toplayıcısı CoinGecko’nun kurucu ortağı Bobby Ong ile son zamanlarda hızlı büyüme kaydeden Metaverse teknolojisi üzerine bir röportaj gerçekleştirdi.

Metaverse Ne İfade Ediyor?

Coindesk muhabiri, Bobby Ong’a ilk olarak Metaverse’ün kendisi için ne anlama geldiğini sordu.

Silkon vadisi yatırımcılarından biri olan Matthew Bell’in ele aldığı Metaverse makalesine atıfta bulunan Ong, Metaverse’ün “kalıcı, eşzamanlı, canlı, eşzamanlı kullanıcılar için herhangi bir üst sınır olmadan, tam olarak işleyen bir ekonomi, ve hem dijital hem de fiziksel dünyaları kapsayan bir deneyim” olduğunu söyledi.

Metaverse Maruz Kalmanın En İyi Yolu Ne?

İkinci olarak yatırımcıların Metaverse’e maruz kalmasının en iyi yolu sorusu yöneltildiğinde Bobby Ong şu şekilde cevap verdi:

“Bence bugün yatırımcıların metaverse’e maruz kalmasının en basit ve en pasif yolu, metaverse ilgili bir endeks ürünü satın almak.

Bu kapsamda aklıma gelen tek ürün Index Coop ekibi tarafından yayınlanan ve bünyesinde Illuvium (ILV), Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS), Decentraland (MANA) ve daha fazlası gibi metaverse belirtecini barındıran Metaverse Index (MVI) oldu.”

 

Meta (Facebook) Bizi Endişelendirmeli Mi?

Bobby Ong’a son olarak Metaverse hamlesi ile dikkat çeken ve adını Meta olarak değiştiren Facebook ile endişelenilmesi gereken bir durum olup olmadığı soruldu.

“Önümüzdeki birkaç yıl içinde kullanıcıların ve yatırımcıların dikkatini çekmek için yarışan birçok metaverse olacağını düşünüyorum. Bunlardan biri Meta tarafından inşa edilen metaverse olacak.

Meta, kapalı bir ekosistem kurmayı planlaması halinde metaverse pazarından pay almaya çalışırken zorlanacak. Bu bağlamda Meta da kullanıcıları toplamak için en sonunda açık ve merkezi olmayan bir ekosistemi benimseyeceğini düşünüyorum.

Ayrıca Meta, sanal gerçeklik donanım şirketi Oculus’un sahibi olduğu için bu konuda rakiplerine göre elinde güçlü bir varlığı bulunduruyor.”

Bobby Ong, Metvaerse konusundan bağımsız olarak , Şu anda CoinGecko’da favori grafiğiniz hangisi? sorusuna “CoinGecko’da en sık baktığım sayfa portföy sayfam.” dedi.

Portföy sayfasını ilginç bulduğu jetonları izlemek ve kripto para piyasanı takip etmek için bir izleme listesi olarak kullandığını söyleyen Ong, “portföyümüzü kullanarak madeni paralarınızı takip etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail