coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerAvrupa Parlamentosu'ndan Metaverse Raporu! Birlik Bu Projelere Öncülük Etmeli!

Avrupa Parlamentosu’ndan Metaverse Raporu! Birlik Bu Projelere Öncülük Etmeli!

Avrupa Parlamentosu'nun Tüketicinin Korunması Komitesi, metaverse projelerinin şekillendirilmesinde öncülük edilmesi çağrısında bulundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Avrupa Parlamentosu’nun İç Pazar ve Tüketicinin Korunması Komitesi, diğer ülkelere olan teknolojik bağımlılığı azaltmak ve AB işletmelerini desteklemek için Avrupa Birliği’nin Metaverse projelerinin şekillendirilmesinde öncülük etmesi çağrısında bulundu.

Avrupa Parlamentosu, Birliğin Metaverse Projelerine Öncülük Etmesini İstiyor

Komitenin bugün 31 lehte ve iki aleyhte oyla kabul edilen raporu, AB’nin sanal dünyaları AB değerlerine göre şekillendirmede öncü bir rol oynaması gerektiğinin altını çiziyor.

Metaverse, paylaşılan, etkileşimli ve potansiyel olarak sürükleyici bir dijital ortam olan gelecekteki hayali bir interneti oluşturan sanal dünyaların bir koleksiyonudur.

İlgili Haber  BitMEX'in Eski CEO'su Arthur Hayes'ten Binance'e Destek Açıklaması: 'CZ'ye Haksızlık Yapıldı!

Rapor şu ana kadar Metaverse projelerinin AB dışında yerleşik, gerekli kaynaklara ve mali imkânlara sahip birkaç şirket tarafından geliştirildiğini belirtiyor ve AB’nin bunun yerine öncü bir rol üstlenmesi çağrısında bulunuyor.

Komitenin çalışmaları, Avrupa Komisyonu’nun Temmuz ayında yayınladığı metaverse yönelik planlarını takip ediyor.

AB yürütme organı sanal dünyaları kapsayacak herhangi bir yasa önermedi ancak Metaverse’in denetlenmesinin yeni standartlara ve küresel yönetişime ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Komisyon’un Web4 ve metaverse stratejisi sanal dünyaları 3D ve genişletilmiş gerçeklik (XR) teknolojilerine dayalı kalıcı, sürükleyici ortamlar olarak tanımlıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail