coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaBitMEX'in Eski CEO'su Arthur Hayes'ten Binance'e Destek Açıklaması: 'CZ'ye Haksızlık Yapıldı!

BitMEX’in Eski CEO’su Arthur Hayes’ten Binance’e Destek Açıklaması: ‘CZ’ye Haksızlık Yapıldı!

BitMEX'in eski CEO'su Arthur Hayes, ABD hükümetinin Binance ve kurucusu Changpeng Zhao'ya yönelik tavrını eleştirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, ABD hükümetinin Binance ve kurucusu Changpeng “CZ” Zhao’ya yönelik muamelesini eleştirerek, bunu saçma ve kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisinin dönüştürücü etkisine karşı kurumsal önyargının göstergesi olarak nitelendirdi.

Arthur Hayes’ten Binance ve kurucusu Changpeng Zhao’ya Destek Geldi

Substack hesabında yayınlanan bir makalede Hayes, Binance ve CZ’nin haksız muamele gördüğünü çünkü geleneksel Amerikan liderliğindeki küresel finans sistemine bir tehdit oluşturduklarını savundu.

Geçtiğimiz hafta Binance ve kurucusu, yaptırım ve para transferi yasalarını ihlal etmekle suçlanarak 4,3 milyar dolar ceza ödemeyi kabul etti ve bu durum Zhao’nun CEO’luktan istifa etmesine yol açtı.

Öte yandan karar kesinleşene kadar CZ’nin ABD’de kalması istendi.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası Binance'ten Sürpriz Karar! Çok Sayıda Altcoin Delist Edildi!

Hayes, Binance ve CZ’ye verilen cezaları büyük geleneksel finans kurumlarına verilen cezalarla karşılaştırdı ve devletin verdiği cezaların keyfi niteliğine dikkat çekti.

Hayes ayrıca 2008 mali krizi ve 2015 yılında ortaya çıkarılan Malaysia Development skandalı sırasında büyük bankaların CEO’larının hesap verebilirliğinin olmamasını da sorguladı.

CZ ve Binance’e yapılan muamelenin, devlet gücüne doğrudan meydan okuyan merkeziyetsizlik ve blok zinciri devrimine karşı direnişin bir göstergesi olduğunu savundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail