BitcoinHaberler

ABD’li Senatör Bitcoin (BTC) Konusunda Uyardı! “Sonu Kötü Bitebilir.”

Senatör'ün yorumlarını aktardık.

ABD’li senatör Elizabeth Warren CNBC’de bugün katıldığı Squawk Box programında Bitcoin ve kripto paralara yönelik düşüncelerini açıkladı.

“Spekülatif Bir Varlık”

“Bitcoin doğası gereği spekülatif bir varlık ve sonu kötü bitebilir.”

Bu sözler Warren’a ait. Senatör genel olarak servet düşmanı olarak tanınıyor. ABD’de son dönemde tartışmalara neden olan “zengin vergisi” fikrinin de mimarları arasında yer alıyor.

Bitcoin’i spekülatif olması nedeniyle sonu kötü bitecek bir varlık olarak nitelendiren Warren bu konuda yeni ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın açıklamalarına katıldığını ifade etti.

“Sonu Kötü Bitebilir”

Jennet Yellen’da yakın bir tarihte “kripto paralar terörün finansmanında ve yasa dışı işlerde kullanılıyor ve oldukça spekülatif bir varlık açıklaması yapmıştı.”

Yellen’ın açıklamalarını bir adım ileriye taşıyan Massachusetts’li senatör “sonu kötü sonuçlanabilir” dedi.

Serveti 50 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında olan zenginlerden varlık vergisi alınmasını talep eden Senatör Warren bir süredir ABD medyasının gündeminde. Joe Biden’ın seçim sürecinde desteklemediği varlık vergisinin hayata geçirilmesi durumunda 10 yılda en az 3 trilyon dolarlık ek gelir elde edileceği düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu