BitcoinHaberler

ABD’li Senatör Kripto Paralar Konusunda Devleti İkna Etmeye Çalışıyor

ABD’nin en az nüfuslu eyaletlerinden biri olan Wyoming eyaletinden Cumhuriyetçi senatör Cynthia Lummis, ilk kez Bitcoin kelimesini 2013 yılında kızı ve damadından duyduktan sonra kripto sektörünün destekleyicilerinden biri oldu.

2019 yılından itibaren kripto para birimleri lehine yasaların çıkmasından sonra hızla gelişen kripto sektörü düzenlemelerinin yapılmasında ilk çalışma yapanlardan biri de Wyoming eyaleti olmuştu.

Wyoming eyaleti dijital para birimlerini emlak vergisinden muaf tutmasının yanı sıra, kripto madencilerini, aşırı enerji yoğun faaliyetlerini güçlendirmek için petrolün istenmeyen bir yan ürünü olan doğal gazı kullanmaya teşvik etti.

Şimdilerde ise senatör Lummis, kongre üyelerini Wyoming’in uygulamalarının federal devlet tarafından da örnek alınması ve uygulanması için ikna etmeye çalışıyor.

Lummis, kripto sektöründeki federal düzenleme için Wyoming eyaletini model olabileceğine inandığını belirterek:

Aslında Wyoming bu düzenleyici ve yasama alanında o kadar başarılı bir şekilde yenilik yaptı ki prime time için çok büyük bir şekilde hazırdı.

Lummis, ilerleyen üç yada dört yıl içinde, kripto para birimleri için daha kapsamlı bir düzenleme olacağını ve kurumların Bitcoin’i yasal para birimi olarak kullanılabileceğini düşündüğünü ifade ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu