Haberler

ABD’liler Dijital Dolara Karşı Çıktı!

Genesis Mining tarafından yapılan araştırmanın sonucu...

Kripto para birimlerini bugün çok sayıda ABD’li kullanılıyor. Ancak nüfusa oranla bakıldığı zaman ABD nüfusunun ve dünya nüfusunun çok az bir kısmının kripto paralara sahip olduğu ve bildiği gerçeği de gün gibi yüzümüze çarpıyor. Yapılan son araştırmalarda da çok sayıda insanın kripto paraları bilmediği, bilenlerin ise büyük kısmının güvenemediği bilinmekte.

Genesis Mining tarafından yapılan araştırmada da 400’den daha fazla kişinin dijital dolar ile ilgili düşünceleri soruldu. Bu sorulara yanıt veren ABD’liler dijital dolara sadece %25 oranında destek verdiler ve nakit yerine dijital doları kullanabileceklerini belirttiler.

Ancak geçen sene 2019 yılında yapılan aynı araştırmada bu oran %13 olarak çıkmıştı. 1 yıl içerisinde dijital dolara sıcak bakan ABD’li sayısında artış yaşanırken anket ve araştırma sonuçlarının kesin olmadığı da biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu