Bitcoin

ABD’nin 478 Milyar Dolarlık Paketinin Yüzde 0.7’si Bitcoin’e Yatırılsaydı 10.000 Doları Geçecekti

Amerikan ekonomisi birbiri ardına teşvik ve yardım paketleri açıklayan Washington D.C. yönetiminin kontrolünde.

Washington, kısa süre içerisinde 478 milyar dolar değerinde yeni bir teşvik-yardım paketi açıklamasında bulundu. Bu paket sayesinde şirketler dahil olmak üzere Amerikan ekonomisinin çökmesine karşı gerekli adımların atılacak olduğu, gerekirse sınırsız dolar basarak Amerikan ekonomisinde gerekli onarımların yapılmaya devam edileceği belirtilmişti.

Blockhead Capital’in yönetici ortağı Matthew Kaye, ise bugün açıklamasında Bitcoin’in 10.000 doları görmesi için bu teşvik parasının sadece yüzde 0.7 kadarına ihtiyacı olduğunu açıkladı. Bu kadar düşük bir oranın bile Bitcoin’i 10.000 dolara yükseltebilecek olduğundan söz edildi.

Bu paranın Bitcoin’e yatırılması beklenmezken yüzde 1’den bile düşük oranda bir yatırımın Bitcoin’i 10.000 dolara yükseltebilecek olması, ABD’lilerin istemeleri durumunda Bitcoin’i binlerce dolar yükseltebilecek güce sahip olduklarına işaret ediyor. Aynı zamanda Almanlar ve diğer bazı büyük ülkelerdeki yardım paketlerinin de sadece yüzde 2 kadarının bu oranları yükseltebileceği tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu