Kripto HaberleriBitcoinABD'nin Bitcoin Atağı

ABD’nin Bitcoin Atağı

Takip et

ABD ekonomi piyasalarında yaşanan olaylara bir yenisi daha eklendi. ABD temsilcilerinden oluşan mecliste görüşülmeye başlanan taslağa göre Bitcoin’in yasaklanması konusunda adım atılması isteniyor. Düzenlenen oturumlardan bir tanesinde kripto paraların tamamen yasaklanması konusunda bir yasa tasarısı çalışması yapılmasının gerekliliğine yer verildi.

Yasakların Nedenleri

Üyelerden bir tanesi olan Bradley Sherman tarafından dün toplanan meclisteki bir oturumda yasa dışı kabul edilmesi fikrini savunduğundan dolayı bu paraların tüm türevlerinin kullanımının yasaklanması için bir taslak çalışmasının gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulundu. Yasakla alakalı olarak nedenler arasında ise ilk sırada kripto paraların ABD dolarının değerini düşürdüğü gösterildi. Ek olarak kripto paranın yasa dışı paraların aklanmasında, vergilerin kaçırılmasında ve suça dayalı para kazanımı konusunda kullanılması da nedenler arasında sıralanıyor.

Oturum sırasında kendisi gibi düşünen birisinin daha olması halinde taslak çalışmalarına başlayacağını dile getiren Sherman, uluslararası alanda doların yerinin korunmasını kendisi kadar arzu eden birilerinin çıkmasını beklediğini de dile getirdi. Kripto parayı destekleyenlerin ABD dolarının gücünü azaltmak amaçlarının bulunduğunu da savundu. Temsilci temel neden olarak ABD dolarının ve hukuk devleti olma özelliklerinin devre dışı bırakılması konusunda kriptoların kullanılmasını gösteriyor.

Suç kullanımında kullanımının arttığını da dile getiren temsilci bu konuda endişe duyduğunu da dile getirdi. Filistin’de faaliyet gösteren Hamas örgütünün kripto paralar aracılığı ile bağış talep etmesini de dayanak olarak gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları