BitcoinHaberler

ABD’nin Bitcoin Atağı

ABD ekonomi piyasalarında yaşanan olaylara bir yenisi daha eklendi.

ABD ekonomi piyasalarında yaşanan olaylara bir yenisi daha eklendi. ABD temsilcilerinden oluşan mecliste görüşülmeye başlanan taslağa göre Bitcoin’in yasaklanması konusunda adım atılması isteniyor. Düzenlenen oturumlardan bir tanesinde kripto paraların tamamen yasaklanması konusunda bir yasa tasarısı çalışması yapılmasının gerekliliğine yer verildi.

Yasakların Nedenleri

Üyelerden bir tanesi olan Bradley Sherman tarafından dün toplanan meclisteki bir oturumda yasa dışı kabul edilmesi fikrini savunduğundan dolayı bu paraların tüm türevlerinin kullanımının yasaklanması için bir taslak çalışmasının gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulundu. Yasakla alakalı olarak nedenler arasında ise ilk sırada kripto paraların ABD dolarının değerini düşürdüğü gösterildi. Ek olarak kripto paranın yasa dışı paraların aklanmasında, vergilerin kaçırılmasında ve suça dayalı para kazanımı konusunda kullanılması da nedenler arasında sıralanıyor.

Oturum sırasında kendisi gibi düşünen birisinin daha olması halinde taslak çalışmalarına başlayacağını dile getiren Sherman, uluslararası alanda doların yerinin korunmasını kendisi kadar arzu eden birilerinin çıkmasını beklediğini de dile getirdi. Kripto parayı destekleyenlerin ABD dolarının gücünü azaltmak amaçlarının bulunduğunu da savundu. Temsilci temel neden olarak ABD dolarının ve hukuk devleti olma özelliklerinin devre dışı bırakılması konusunda kriptoların kullanılmasını gösteriyor.

Suç kullanımında kullanımının arttığını da dile getiren temsilci bu konuda endişe duyduğunu da dile getirdi. Filistin’de faaliyet gösteren Hamas örgütünün kripto paralar aracılığı ile bağış talep etmesini de dayanak olarak gösteriyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı