bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerABD'nin Çin'e Karşı Ticaret Savaşının Yan Etkileri: Kripto Para Yükselişleri

ABD’nin Çin’e Karşı Ticaret Savaşının Yan Etkileri: Kripto Para Yükselişleri

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD ekonomisi tarihinin en iyi ve en gelişmiş dönemini yaşarken, doların değeri tüm ülkelerin para birimlerinin karşısında durmadan artıyordu. Başkan Donald Trump ve ekibinin aldığı önlemler sonrasında FED 10 yıl sonra ilk kez faizi indirmek zorunda kaldı ve doların değeri Trump ve ekibi tarafından düşürülmüş oldu. ABD ve Çin arasında devam eden ticaret savaşının en büyük etkilerinden birisi olarak kripto paraların fiyatında artış olması oldu. Bitcoin fiyatı bu savaş sonrasında düşüş yaşama döneminden çıkarak yükseliş dönemine girdi.

ABD ve Çin ticaret savaşı Amerikan hükümetinin ciddi kararlarından sonra geri adım atılamaz hale geldi. Çin’in bu konuda geri adım atması bir süre sonra zorunluluk olabilecek duruma gelebilecek olsa da Washington D.C. bu konuda asla geri adım atma ihtiyacı duymayacak durumda.

Kripto para birimleri de bu nedenle daha fazla değer artış gösteriyor ve kripto paraların fiyatında ciddi artışların olmasına sebebiyet vermekte. Kripto para piyasasında Çin’in etkisi bu konuda daha büyük durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları