Haberler

ABD’nin Çin’e Karşı Ticaret Savaşının Yan Etkileri: Kripto Para Yükselişleri

ABD ekonomisi en iyi dönemini yaşıyor.

Nexo

ABD ekonomisi tarihinin en iyi ve en gelişmiş dönemini yaşarken, doların değeri tüm ülkelerin para birimlerinin karşısında durmadan artıyordu. Başkan Donald Trump ve ekibinin aldığı önlemler sonrasında FED 10 yıl sonra ilk kez faizi indirmek zorunda kaldı ve doların değeri Trump ve ekibi tarafından düşürülmüş oldu. ABD ve Çin arasında devam eden ticaret savaşının en büyük etkilerinden birisi olarak kripto paraların fiyatında artış olması oldu. Bitcoin fiyatı bu savaş sonrasında düşüş yaşama döneminden çıkarak yükseliş dönemine girdi.

ABD ve Çin ticaret savaşı Amerikan hükümetinin ciddi kararlarından sonra geri adım atılamaz hale geldi. Çin’in bu konuda geri adım atması bir süre sonra zorunluluk olabilecek duruma gelebilecek olsa da Washington D.C. bu konuda asla geri adım atma ihtiyacı duymayacak durumda.

Kripto para birimleri de bu nedenle daha fazla değer artış gösteriyor ve kripto paraların fiyatında ciddi artışların olmasına sebebiyet vermekte. Kripto para piyasasında Çin’in etkisi bu konuda daha büyük durumda.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı