fbpx
Haberler

ABD’nin Çin’e yaptırımları kripto paraları riske düşürebilir

Amerikan Başkanı Donald Trump, bugün Çin’e yeni yaptırımlar uyguladı. Rusya’dan S-400 alması ve savaş uçakları alması dolayısı ile uygulamaya konan yeni yaptırımların Çin yönetimini yakından ilgilendiriyor olması ve yaptırım dozunun sürekli olarak artıyor olmasının Asya bölgesinin 2. lideri olarak görülen Çin’i kripto paralar konusunda riske atabilir.

Kripto paralar için yaptırım uygulamamasına rağmen, Binance hakkında New York başsavcısı tarafından geçtiğimiz saatlerde yapılan ”problemler var” açıklamalarının bu konu için oldukça fazla önemli olduğu, Çin yönetiminin yaptırımları delmek ve yaptırımlara karşı çıkmak için Kuzey Kore’ye ve bölge ülkelerine kripto paralar ile ticaret önermesi veya destek istemesi durumunda kripto paraların ani alım talebi ve sonrasında Washington yaptırımları ile karşı karşıya kalma riskini en üst düzeye arttırıyor.

Washington ve Pekin arasında ”kripto para” savaşı başlar mı?

Washington ve Pekin arasında kripto para savaşının başlayıp başlamayacak olduğu konusu ise dünya sahnesinde kendisine yanıt alamamış sorulardan ve cevaplarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu sorunun yanıtını gelecekte atılacak yaptırım adımlarının dozu ve Pekin yönetiminin kripto paralar hakkında atacak olduğu adımlara göre değişim göstermesi bekleniyor. ABD yönetiminin Çin yönetimine uygulayacak olduğu yaptırımların dozunun sürekli olarak artış gösteriyor olması ve bu dozun ekonomik alanda uygulamaya başlanmasının Çin’i kripto paralar konusunda daha kötü bir sürece ilerletebileceğinden endişe ediliyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box