BitcoinHaberler

ABD’nin Ekonomik Paketi Bitcoin’e Nasıl Yansıyacak?

Beyaz Saray ve Kongre liderleri, bugün yapılan son dakika açıklamasına göre tamamen anlaşmaya vardılar.

Washington, D.C. yönetimince hazırlanan 1.8 trilyon dolarlık COVID-19 yardım paketinin küçük şirketlere yeterince destek vermediği için onaylanmaması üzerine görüşmeler yeniden başlamıştı. Amerikan yönetimi 24 saatten kısa süre içerisinde paketi düzenlerken, Kongre liderleri sonunda paketi kabul ettiler.

Beyaz Saray’dan henüz bir açıklama yapılmazken, her bir Amerikan vatandaşına 1.000 dolar (6.600 TL) karşılıksız para ödemesi, şirketlerin iflasını engellemek, vatandaşların sağlık giderleri ile ilgili yardımlar ve ülke genelinde eyaletlere yardımları içeren paket bugün itibariyle devreye girecek.

Öte yandan Almanya 750 milyar Euro paket onaylarken, 350 milyondan daha fazla nüfusa sahip olan ABD’nin 2 trilyon dolarlık paketi devasa bir paket olarak görülüyor.

Bu Durum Kripto paralara nasıl yansıyacak?

Bugünlerde akıllarda olan soru ise 2 trilyon dolarlık paketin ve alınan önlemlerin kripto para birimlerine nasıl etki edeceği. Birçoklarına ABD’nin ve diğer birçok ülkenin para basma politikası enflasyon oranını ciddi oranda yukarı çekecek ve işsizlik oranları da arttıracak. Hal böyle olunca uzmanlar arzı kısıtlı olan ürünlere ciddi bir talep olacağını ifade ediyor.

Arzı kısıtlı ürün denilince akla gelen ilk ürün ise şüphesiz Bitcoin. Bu dönemde halving yükü omuzlarında olan BTC’nin, özellikle mayıs ayından sonra ciddi yükselişler yaşayabileceğine inanılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu