Kripto HaberleriHaberlerABD'nin kripto paralar ile ilgili önlemleri neler?

ABD’nin kripto paralar ile ilgili önlemleri neler?

Takip et

ABD’nin kripto paralar ile ilgili önlem almadığını düşünmek tamamen yanlış ve doğru olmayan bir düşünce olacaktır. Dünya ekonomisinin en büyük pay ve hak sahibi olan ve dünyada ekonomisi zarar görmesi durumunda tüm ülkelerde büyük çöküntüler yaşanan ABD ekonomisi bu anlamda dünya birincisi olarak birinci sırada önem taşıyor.

Yönetim olarak ekonomik konularda sadece tek bir kişiye değil onlarca farklı üst düzey bağımsız isim tarafından yönetilen ve dünya ekonomisine yön veren Washington D.C yönetiminin kripto paralar ile ilgili de elbette ki bazı bir takım önlemleri bulunuyor ve bu önlemler pek basında yer almasa dahi arka planda kontrol altında tutulduğuna dair kuvvetli bilgiler paylaşılıyor.

Kripto paraların yasaklanmasından yana değil

Olası terör olayları ve örgütlerin kripto paralar aracılığı ile kendi zimmetlerine daha fazla para geçirebilmesi benzeri konularında önlemler aldığı bilinen ABD’nin, bu önlemler sırasında küresel kripto para ticaretini de yakından izlediği biliniyor.

ABD’nin aldığı bir takım önlemlerin ne kadar etkili olduğu konusu ise basında pek yer bulamadığından dolayı etkisi bilinmese dahi olası saldırılar ve fonlamaların önüne geçmek konusunda oldukça başarılı önlemler olduğu düşünülüyor. Her yıl milyarlarca dolarlık kripto para ticaretinin yapılabildiği dünyada bu işlemleri izlemek ve takip etmek fazlası ile zor olsa da arka planda ekiplerin bu konuda bilgi ve teknik cihazlara sahip olması sayesinde bu verilerin izlenebiliyor olduğu yönündeki iddialar ABD’nin elinin bu alanda güçlü olduğunu gösteriyor.

Daha çok kripto para ticaretini izlemek ve olası terör saldırıları ve kötü fonlamalar konusunda bilgi sahibi olarak diğer hükümet ve devletlerin neler yapabildiklerinin farkında olan Washington D.C yönetiminin bu bilgiler sayesinde bölgesel olayları dahi arka planda önlemeye gücünün yetebilecek olduğuna yönelik pek kuvvetli olmasa da bazı iddialar gerek kripto para sahiplerince, gerek ise bazı yayın organlarınca ortaya atılabiliyor. CIA ve FBI yönetimleri ise bu konuda iddialara ”olabilir de, olmayabilir de” diyerek yanıt verirken gizemliliklerini korumayı sürdürüyorlar.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları