Kripto HaberleriHaberlerAçıklama Bakan Koca'dan Geldi: "Her Vaka Hasta Değildir"

Açıklama Bakan Koca’dan Geldi: “Her Vaka Hasta Değildir”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün birkaç aydır gündemde olan coronavirüs pozitif vaka sayılarının açıklanmadığı iddialarına yanıt verdi. Koca, vaka ve hasta tanımının farklı olduğunu ve günlük yayınlanan listede semptom gösteren vakalara yer verildiğini açıkladı. Koca, ölüm sayılarının gizlendiği iddialarına ise “Bunu saklamaya imkan yok, 2020’deyiz” diyerek yanıt verdi.

Bir süredir artış gösteren coronavirüs vakalarının sayısı özellikle halkı endişeye sürüklerken aşı çalışmalarında da gelecek 2021 yılında iyi sonuçlar alınabileceğine değinen Koca, “aşı çalışmaları son hızla devam ediyor” dedi.

Sosyal medyada milyonlarca vatandaş dakikalar içerisinde hükümete seslenirken doğru vaka sayılarının hemen açıklanmasını istediklerini belirtti. FOX Ana Haber ve Türk Tabipler Birliği ve daha birçok farklı kanaldan son dönemde günlük vaka sayılarının Türkiye’de 29.000’i aştığı yönünde yapılan açıklamalarının doğru olup olmadığına netlik getirilmesini isteyenlerin sayısı dakikalar içerisinde artış gösterdi.

Türkiye’de günlük açıklanan rakamlara inanmayan birçok vatandaş bugün gündeme gelen konu üzerinden “doğru rakamlar ne?” sorusunu sordu. Sağlık Bakanlığı’nın her gün düzenli olarak akşam saatlerinde yayınladığı tablodaki vakaların hasta olan vakalar olduklarının belirtilmesi ise yine sosyal medyada kullanıcıların “Süper bulaştırıcı olan semptom göstermeyenler neden listeye dahil edilmiyor? Tüm dünyada dahil edilirken bu vakaların listeye dahil edilmeme sebebi ne? Bunlar pozitif ise neden listede yer almıyor?!” gibi tepkilere sebep oldu.

Sağlık Bakanı Koca bilinmeyen bir sebeple toplantıyı erken bitirmek zorunda kaldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları