Haberler

Afrika Ülkeleri COVID-19 Sonrasında Büyüyebilir!

Afrika kıtasında yerini almış olan ülkeler corona virüsünden sonra büyüyebilir.

Ekonomik potansiyeli yüksek olmasına rağmen başta güvenlik ve ulaşım olmak üzere çok fazla sorundan dolayı birçok yatırımcının ayak basmadığı Afrika ülkeleri her geçen gün daha fazla değerleniyor. Kuru toprakların hakim olduğu kıtada, özellikle eğitimli insan sayısı konusunda çok büyük problemler bulunuyor. ABD, AB ve BM tarafından bu ülkelere milyarlarca dolar değerinde yardımlar verilirken, bu yardımlar bile yeterli olmuyor.

Ancak görünen o ki Çin yerine üretimin kaydırılabilecek olduğu en ucuz ülkeler arasında Afrika kıtası ülkeleri yer alıyor. Bu kıtada üretimin Çin’de yapılan üretim maliyetinden %90 daha az maliyetle yapılabileceği, özellikle gıda ürünleri dışında ürettirilecek ürünlerde çok düşük fiyatlara ve çok uzun saatler boyunca acı bir şekilde insanların fabrikalarda çalıştırılabileceğine dikkat çekiliyor.

Bu sebeple özellikle başta yeraltı zenginliklerine odaklanan şirketler olmak üzere çok sayıda şirketin Afrika kıtasına corona virüsü pandemisinin bitmesi ile akın edebilecek olduğuna yönelik görüşler var.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu