Kripto Para

Afrika Ülkeleri Kripto Paralar Konusunda Başarı Elde Edemeyebilir: Para Parayı Çeker!

Afrika ülkelerinin kripto paralar sayesinde zengin olabileceği gibi absürt iddialara sosyal medya platformlarında başta Güney Afrikalı olmak üzere birçok Afrikalı yanıt verdi ve bu iddiaların gerçekçi olmadığını açıkladı.

Son birkaç aydır bazı uzmanlar ve bazı ünlü isimler Afrika’nın kripto paraların merkezi olabileceği gibi iddialar ortaya atıyor ve bu konuda Afrika’nın büyük bir potansiyel sahibi olduğunu düşünüyorlar. Peki bu konuda görüşlerini sıradan Afrikalılara sorarak mı beyan ettiler yoksa kendi düşündükleri ‘planlara’ göre mi beyan ettiler? Elbette ki kendi düşündükleri planlara göre beyan ettiler.

Güney Afrikalı birçok insan ülke ekonomisinin iyi olmadığı için normal kazanç getirecek yatırım araçlarına bile yatırım yapamadıklarından yakınırken, kripto paralar gibi riskli yatırım araçlarına herhangi bir yatırım yapılmasının kendi ülkeleri açısından mümkün olmadığını ve bu tür açıklamların ardında ”Afrika’nın az olan kalan parasını sömürmek” olabileceğini düşünüyorlar.

Afrika ülkelerinden birçok insan ülkelerinde bu konudan habersiz olsalar bile bazıları haberdar ve bu kişiler kendi ülkelerinin veya Afrika’nın bu konuda 1. sırayı alamayacağını, olmayan paradan para kazanmanın asla mümkün olamayacak olduğunu düşündüklerini beyan ediyorlar.

Şirket sahipleri ne derse desin, önemli olan bölge halkının ne düşündüğü. Bir kimsenin parasını sömürmek yine o kişiyi inandırmaktan geçer…

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu