Kripto Para

Afrika’nın En Az Kripto Para Kullanan Ülkelerinden: Ruanda

Ruanda'da kripto para birimlerinin kullanımı çok düşük.

Ruanda, Afrika’da en az kripto para kullanılan kıta ülkelerinden birisi. Ülkede Fransızca ve İngilizce konuşulmasına rağmen kıta şartlarından dolayı halk kendisini geliştirememiş ve bunun için fırsat bulamayan halkın teknolojiye erişimi son derece sınırlı durumda. Kripto para birimlerinin dışında kendi para birimlerini bile zor bulan halk, internet erişimine çok sınırlı olarak sahip ve bunu yaparken aynı zamanda internet erişiminin ne kadar iyi bir buluş olduğunu bilmiyor.

Halkın genel olarak bir günü evde veya çalışmakla geçiyor. Çocukların eğitimleri kısa vadede ücret ödemeleri nedeniyle zora girerken, uzun vadede üniversite okumak ülkede pek fazla mümkün olamıyor. 13 milyon kadar nüfusa sahip olan Ruanda, kripto paraların kullanımı konusunda da bilgisayar ve internetin çok sınırlı olmasından dolayı kullanımının az olduğu ülkelerden birisi.

Afrika’da en az kripto para kullanan ülkeler arasında ilk sıralarda olduğu tahmin edilen ülkenin, gelecek 10 yıl içerisinde teknolojik olarak gelişme hedefi olmasına rağmen bu hedefi tutturup tutturamayacak olduğu konusunda ise beklentiler hükümetin hedeflerinde ekonomik nedenlerden dolayı başarılı olamayacağını gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu