Kripto HaberleriHaberlerAğustos ayı içerisinde 665 milyon dolarlık Tether (USDT) üretildi

Ağustos ayı içerisinde 665 milyon dolarlık Tether (USDT) üretildi

Takip et

Kripto para piyasasının dijital doları olarak bilinen Tether (USDT) ABD Doları ile 1:1 oranında fiyatını koruyan bir coin. Şirket piyasaya sürülen her USDT için rezervlerinde 1 ABD doları tuttuklarını ifade ediyor.

Çoğu dünyaca ünlü kripto para borsasına doğrudan dolar veya başka itibari bir para birimi yatırmak mümkün değil. Yatırımcılar genelde ABD doları ile aynı fiyat seviyesini koruyan USDT‘ye kripto paralarda oluşan volaliteden kurtulmak için geçiyor. Bu sayede tıpkı dolar ile al sat yapar gibi USDT ile al sat yapılabiliyor.

Ağustos ayında piyasaya ciddi USDT girişi oldu

Ağustos ayın içerisinde 5900 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, Tether şirketinin piyasaya milyonlarca dolar değerinde USDT üretmesi ile 7000 dolar seviyelerine kadar tırmanmıştı. Dün ibitarı ile 40 milyon dolar değerinde daha USDT üretildiği açıklayan şirket, böylelikle Ağustos ayı içerisinde piyasaya toplamda 665 milyon dolarlık bir dijital dolar üretmiş oldu.

Bu durum kripto para piyasalarına para akışı olduğunun göstergesi. Şirketin söylediğine göre, bireyler veya kuruluşlar Tether’in hesaplarına ABD doları aktardıklarında aktarılan miktar kadar coin üretiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları