Kripto HaberleriHaberlerAkıl Almaz Kripto Para Hırsızlığı

Akıl Almaz Kripto Para Hırsızlığı

Takip et

News1 haber ajansının haberine göre İsrailli Afer Zard, beraber yaşadığı oda arkadaşının 2013 yılından beri biriktirdiği Kripto parasını çaldı. Erken dönem Kripto yatırımcısı olan Mağdur Alexei Yaromenko, 6 yılda yaklaşık 9 milyon dolar para biriktirdi.

Mağdur Alexei Yaromenko’nun bu olay öncesinde İsrail’li Afer Zard’a kripto para ve para ticaretini detaylı bir şekilde anlattığı söyleniyor. Her iki arkadaşta da kaldıkları evin anahtarının olduğu, Alexei Yaromenko’nun evde olmadığı bir günde olayın gerçekleştiği bildiriliyor.

İzinsiz Bilgisayar Kullanma Suçu

Hırsızlık olayının 1 Mart tarihinden sonra gerçekleştiği ve Afer Zard’ın Alexei Yaromenko’nun kripto cüzdanının bilgilerini çalmak istemesiyle ortaya çıktığı savunuluyor. Afer Zard, olay günü Alexei Yaromenko’nun kripto cüzdanında bulunan tüm parayı, kendine ait dört adet cüzdana transfer ettiği ispatlanıyor. Mağdur Alexei Yaromenko’nun bilgisayarından alınan tüm veriler bu soygunu ve tarihini doğruluyor.

Konu ile ilgili aydınlanmayan bir diğer taraf ise İsrail’li Afer Zard’in bu olayı tek mi yoksa başkaları ile mi yaptığıdır. Belirsizlik hala devam ediyor. Zanlı hakkında araştırma yapan ekipler, zanlının bilgisayarı izin olmadan kullanma ve kara para aklama konularından da sabıkalı olduğu saptıyorlar.

Nisan ayının başlarında buna benzer bir olayın daha gerçekleştiği kayıtlara geçiyor. Danimarka asıllı olan bir şahıs, Bitcoin yöntemi ile kazanılan 450 bin dolar kara paranın aklanması yüzünden 4 yıl 3 ay cezaya çarptırılıyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları