Kripto Para

Ali Babacan, Kripto Para Regülasyonları Hakkında Fikrini Söyledi

Ali Babacan da kripto para regülasyonları hakkında konuştu.

DEVA Partisi Genel Başkanı ve eski AK Parti kurmayı olan Ali Babacan, son dönemde çok konuşulan kripto para regülasyonları hakkında fikrini beyan etti.

Aslında bu konuda neredeyse her kesimden bir ses çıkıyor ve Babacan’ın da buna katılması aslında şaşırtıcı bir gelişme olmadı.

DEVA’nın Kripto Para Yaklaşımı

Meclise bir ekibin gitmesi ve buradaki kripto para regülasyon fikirlerinden bazılarının hapis cezasını içerecek sertlikte olması, bütün kripto para topluluğunda yankı uyandırmıştı. Ali Babacan da buna vurgu yaparak ilgili regülasyonların aslında cezalandırıcı şekilde olmaması gerektiğini belirtti.

Babacan, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları vurguladı:

Kripto para mevzuatında yasaklardan bahsedilmesi ülkemizi çağın gerisine götürür. Yapılması gereken borsaların denetlenerek güven oluşturulmasıdır.

 

Biz, takipçi değil öncü ülkelerden olmalıyız. Dünyayla uyumu yakalamak ve yenilikçiliğin önünü açmak üzere #YarınaAtılım diyoruz.”

Bu konuda aslında ilgili toplantıya katılan önde gelen isimler de ortak açıklama yapmış ve benzer noktalara değinmişti.

İlgili Haber
Meclis'teki Kripto Parası Toplantısı Hakkında 8 İsimden Ortak Açıklama!

Babacan’ın ifade ettiği bu yaklaşımın aslında sadece sözde olmadığı ve DEVA partisi tarafından yayınlanan eylem planı içerisinde de yer aldığı görülüyor. İlgili eylem planında şunları vurgulanmakta:

Kripto para mevzuatı çıkartacağız. Borsaları, güveni sağlamak amacıyla düzenleyecek ve denetleyeceğiz. Dünyayla uyum ve yenilikçiliğin önünü açma perspektifiyle hareket edeceğiz.”.

Tabii ki şu an için net bir regülasyon hala gelmedi ve bunun tam da herkesin beklediği gibi bir taslak olması durumunda yukarıdakilere gerek kalmayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Fikrini soranmı oldu.

Celo

Sanane yaapppraaaam 🙂


Başa dön tuşu