Kripto HaberleriHaberlerAlibaba, Alibabacoin Geliştiricilerine Dava Açıyor

Alibaba, Alibabacoin Geliştiricilerine Dava Açıyor

Takip et

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Alibaba, geçtiğimiz günlerde Alibabacoin girişimcilerine dava açacağını resmen duyurdu. Burada bir isim hakkı ihlali söz konusu. Ancak birçok girişimci, bu kripto para biriminin Alibaba şirketi tarafından yapıldığını düşünüyor. Sadece isimden dahi çok ciddi anlamda popüler hale geldi de diyebiliriz.

Alibaba şirketinin böyle bir girişim ile herhangi bir alakası olmadığını da öncelikle söyleyelim. Şimdi ise sizlere bu süreç ile alakalı bilgiler sunacağız.

Alibaba Şirketi, İsim Hakkı Davası Açıyor

Alibabacoin para birimi kesinlikle e-ticaret devi Alibaba şirketi tarafından sunulan bir coin hizmeti değil. Öncelikle birçok kişi tarafından düşülen bu hatayı kesin olarak değiştirelim. Ancak yine de yatırım yapmak istiyorsanız o başka. Şirket avukatları tarafından yapılan açıklama aşağıdaki gibidir;

Markalarına ve sundukları ürün ve hizmetlere bağımsız bir marka değeri katmak yerine, davalı kişiler, halkın Alibaba’nın bu ürün ve hizmetlerinin kaynağı olduğuna veya bu tür ürünlerin Alibaba tarafından desteklendiğine inanmasını sağlamak için dürüst olmayan bir kampanya yürütüyor. Ayrıca bu hizmetler, Alibaba tarafından onaylanmış veya sponsor olunmuş olarak gösteriliyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları