BitcoinHaberler

Alibaba CEO’su Jack Ma’ya Ne Oldu? – Çinli Milyonerler BTC İle Servetlerini Diğer Ülkelere Aktarıyor

56 milyar doları aşan servetiyle Çin'in en zengin insanı iddialara göre kayıp.

Tayvan merkezli kaynaklar, Alibaba CEO’su Jack Ma’nın “ortadan kaybolması” sonrasında çok sayıda Çinli milyonerin servetlerini diğer ülkelere taşımak için Bitcoin ve diğer transfer araçlarından yararlanmak istediklerini iddia etti.

Jack Ma, daha önce Pekin yönetimini sert sözlerle eleştirmişti ve ardından Çin Devlet Başkanı Xi Chingping haberleri okumuş ve halka arz sürecinin engellenmesi ile hisseler değer kaybetmişti.

Çinli Milyonerler Mevcut Durumdan Endişe Ediyor

Tayvan ve Asya merkezli bazı kaynaklar, Çin’de milyoner isimlerin, Jack Ma’nın kaybolduğu iddiaları ve uzun süredir medyada görünmüyor ve sosyal medya hesabını kullanmıyor olmasının endişe verici olduğuna dair çok sayıda görüş olduğunu açıkladı. Milyonerlerin, servetlerini diğer ülkelere aktarmak için hızla girişimlerde bulundukları iddia edildi.

Yerel kaynaklar, Pekin yönetimine bu konuda soru sorulamadığını, Pekin’in konu hakkında açıklama yapmasının da beklenmediğini belirttiler.

Çok sayıda Çinli milyonerin yakın zamanda başta ABD olmak üzere Güney Kore, Tayvan ve Japonya gibi ülkelere servet aktarımı yapmayı düşündükleri ve bu aktarım için en güvenilir seçenekler arasında BTC’nin ilk sırada olduğu paylaşımı yapıldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu