blank
EkonomiHaberler

Alibaba’nın Ant Group’u Dijital Yuan Testlerine Başlıyor!

Çin dijital yuan konusunda hızla ilerliyor.

Çin’in elektronik ödeme devi Ant Group, kullanıclıarının Dijital Yuan’ı test etmesine izin vereceği duyurdu.

Ant Group aynı zamanda Çin’in en büyük internet bankalarından birisi olan MYbank’ın en büyük hissedarı.

Ant Group’un bu hamlesi, China Securities Journal’da yayınlanan bugün tarihli bir raporda MYbank’ın Çin’in genişletilmiş dijital para protokollerine katılımının bir sonucu olarak nitelendirildi.

CNBC’ye konuşan Ant Group yetkilileri dijital yuan denemelerine dahil olduklarını kabul ederek şu ifadeleri kullandılar:

“Ant Group, Dijital yuan çalışmalarının katılımcılarından birisi olarak ortaklarından MYbank ve Çin Halk Bankası arasındaki protokole bağlı kalacak ve sürecin ilerlemesine katkı sağlayacaktır. Ant Group, MYbank ile birlikte PBOC’nin dijital yuan üzerindeki araştırma ve geliştirme çalışmalarını desteklemeye devam edecek.”

Çin dijital yuan konusundaki çalışmalarına hız kesmeden devam ederken, arkasına özel sektörün öncü şirketlerini de almayı başardı. Ant Group kısa süre önce Çin Merkez Bankası ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu.

Ant Group dünya devleri kategorisinde yer alan Alibaba’nın bir iştiraki. Dolayısıyla Çin’in dijital yuan çalışması Alibaba tarafından uygulamada da desteklenmiş oldu.

Geçtiğimiz günlerde Alibaba’nın Bitcoin aldığı da iddia edilmiş ancak iddiaları doğrular bir açıklama gelmemişti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu