Kripto HaberleriHaberlerAllianz Para Sirkülasyonu İçin Bir Token Test Ediyor

Allianz Para Sirkülasyonu İçin Bir Token Test Ediyor

Takip et

Sigorta devi Allianz, para birimi dönüştürmeleri ve diğer maliyetlerdeki verimsizlikler ile uğraşmak zorunda kalmadan, küresel kuruluşlar arasında parayı değerlendirmek için bir test geliştirdi. Token testleri ile paranın sirkülasyon gücünün arttırılması sağlanacak.

Token Desteği Ne İşe Yarayacak?

Projeye özel bir blockchain olan blockchain startup Adjoint ile çalışılacak. Bununla birlikte “Allianz token” şeklinde adlandırılan yeni sistemin geliştirilmesine yardımcı olacak. Ortak proje hakkında yorum da yapılmıyor. Net olarak geleceği nasıl etkileyeceği hakkında bilgi verilmiyor.

Ancak Allianz’ın reasürans birimindeki bir blockchain zincir uzmanı ve blockchain zinciri konsorsiyumu temsilcisi olan Oliver Volk, işin içinde olduğunu doğruladı. “Evet, bir çeşit Allianz belirteci düşünüyoruz. Paranın tokena dönüştürülebileceği bir imkan var” diye konuştu. Oliver Volk konuşmasına şunları da ekledi:

“Ama bu çok büyük bir atılım ve risktir ve ne tür düzenleyici kısıtlamaların olduğunu da henüz bilmiyoruz.”

Bankacılık sistemine daha az güvenmenin mantıklı olacağını söyledi, çünkü bu sayede komisyonlar üzerinde çok sayıda tasarruf sağlanacak. Allianz tarafından tüm dünyada kullanılabilecek bir yöntem olduğu da konuşuluyor.

Detaylar Geliyor

Bahsi geçen bu dijital belirteç, sigorta şirketinin işletmesi olan Allianz Global Corporate & Specialty (ACGS) grubuna ait bir projedir. Allianz AGCS’de, Orta ve Doğu Avrupa için inovasyon programı yöneticisi olan Alan Cabello, bu yeni adımın daha önceki prototipinden geri planda kaldığını da eklemek istedi.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları