Bitcoin

Alman Kullanıcıların Bitcoin Hakkında Görüşü

Bitcoin hakkında Türk kullanıcıların ne düşündüklerini biliyoruz, görüyoruz ve okuyoruz. Peki ya Alman kullanıcılar Bitcoin hakkında ne düşünüyorlar? Almanya’da yaşayan vatandaşların Bitcoin hakkında görüşlerinin çok iyi olmadığından bahsetmek gerekiyor. Bir Avrupa ülkesi olan ve ekonomisi Türkiye’ye oranla kat be kat daha güçlü olan Almanya, bu konuda diğer birçok ülkeye oranla daha fazla iyi ekonomiye sahip.

Yıllık olarak açık vermek yerine bütçe fazlası veren Almanya’nın bu tür riskli yatırımlara pek fazla ilgi göstermemesinin bir diğer nedeni de zaten bu. Alman vatandaşları Bitcoin yerine altın almayı tercih ederken altın üzerinden kar elde etmenin daha iyi olabilecek olduğunu ve daha karlı bir yatırım aracı olduğunu düşünüyorlar.

Kazançları Çok Yüksek

Almanya’da Türkiye’ye oranla para kazanma derdinin fazla olmaması ve hükümet desteklerine oranla bir işten kazanılan paranın çok yüksek olmasının etkisi ile Alman vatandaşları daha fazla kar elde etmek için paralarını riske atmaya yanaşmıyorlar. Bunun yerine mevcut olarak paralarını nakit olarak banka hesaplarında tutmayı tercih eden Almanya vatandaşlarının Bitcoin’e pek sıcak olmadıkları aşina.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu