HaberlerKripto Para

Alman Neobank N26’dan Kripto Para Ticareti Sinyali Geldi!

Bankaların kripto para ilgisi artmaya devam ediyor.

Avrupa’nın en büyük fintech kuruluşlarından biri olan Alman neobank N26, 2022 yılında kripto para ticaretini başlatacağını açıkladı.

N26’nın kurucu ortağı ve CEO’su Max Tayenthal Financial Times ile yaptığı röportajında, Berlin merkezli N26’nın küresel genişleme hırsları nedeniyle hizmet çeşitlendirilmesinde geride kaldığını söyledi.

CEO, N26’nın ABD ve İngiltere fintech pazarından çıkmasından sonra Avrupa fintech pazarına odaklanmayı planladığını bu bağlamda da müşterilerine daha fazla yeni ürün ve hizmet sunmak için çalıştıklarını ifade etti.

Yaklaşık olarak 7 milyon müşterisi bulunan bankanın ürün yelpazesini genişletmesi gerektiğine vurgu yapan CEO Tayenthal, N26’nın 2022’de kripto para ticaretini başlatmasının yanı sıra hisse senedi komisyonculuğunu da kurmayı hedeflediğini belirtti.

Tayenthal, bankanın kripto para alım satım işlemlerini tam olarak ne zaman açacağı hakkında tam bilgi vermedi ancak bu hizmetin 2022 yılında başlayacağını garanti etti.

N26, Kasım ayında yaptığı duyuruda hem ABD pazarından çıktığını hem de Avrupalı ​​müşterileri için ek finansal ürün ve hizmetler başlatacaklarını açıklamıştı.

Duyuruda, “N26, stratejisini önümüzdeki yıl yatırım ürünlerini de içerecek şekilde dijital bankacılık deneyimini yeni dikey alanlara genişletmeye odaklayacak” ifadelerine yer verilmişti.

N26 mobil uygulaması hali hazırda herhangi bir kripto hizmeti sunmadığı gibi bankanın müşterileri için hazırladığı kripto ticaretiyle ilgili ürünler hakkında da henüz bir açıklama gelmedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu