Haberler

Alman Ödeme Devinin Yetkilisi Kayıplarda: Bitcoin Transfer Etti!

Wirecard'ın eski baş işletme görevlisi Jan Marsalek kayıplara karıştı.

Almanya merkezli ödeme kuruluşu Wirecard skandalında yeni bir gelişme yaşandı. Wirecard’ın eski baş işletme görevlisi Jan Marsalek, ile ilgili olarak yapılan açıklamada Dubai merkezli bir kripto para borsasından Rusya merkezli bir kripto para borsası aracılığı ile Bitcoin transferi gerçekleştirdiği ve bu transfer sonucunda 2 milyar doları üzerine geçirdiğinden şüphe duyulan ismin bu parayı kullanıyor olabileceği belirtildi.

Varlıkların bir kısmının Bitcoin ile zimmete geçirilmiş olabileceğine değinen Alman gazeteleri, özellikle Rusya’ya kaçan bu ismin Alman yetkililer tarafından geri alınabileceğini ve iadesinin istenebileceğine değindiler. Rusya yönetiminin bu ismi iade etmemesi durumunda Almanya’nın Rusya’ya AB bünyesinde çok ağır yaptırımlar uygulama gücü olduğu ve bu gücünü kullanabileceği iddia edildi.

Marsalek ise sessizliğini koruyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu