Haberler

Alman Şirket: Türkiye’de Halkın %20’si Kripto Para Sahibidir

Statista şirketi Türkiye hakkında kripto para araştırması yaptığını açıkladı.

Almanya merkezli ancak çok uluslu şirketlerden bir tanesi olan Statista tarafından bugün kamuoyuna açıklanan açıklamada kripto para birimlerinin sürekli olarak Türkiye’de yatırımcılar tarafından çok daha fazla değer kazandığı ve daha fazla sayıda insanın yatırım yapmayı sürdürdüğü belirtildi. Türk yatırımcıların sayısında ciddi bir artış olduğunu ve Türkiye’nin dünyada en fazla kripto para sahibi yatırımcılara sahip olan büyük bir ülke olduğunu açıklayan Statista, Türkiye’nin %20 kadarının kripto para birimlerinden herhangi bir tanesine sahip olduğunu açıkladı.

Türkiye’nin tüm dünyada kripto para pazarında giderek artan itibari yatırımcılara moral olduğu kadar Türk halkının bankacılık ve ödeme sistemleri ile teknoloji söz konusu olduğunda bir kısmının ne kadar bilgi sahibi olduğunu ve bu teknolojilerden ne kadar fazla yararlanmak istediklerini gösteriyor.

Türkiye bankacılıkta dünyanın geçmişte en iyi ülkelerinden birisiydi ve bugün hala Avrupa’da banka kartı ve kredi kartı kullanımında birinci sırada olan bir ülke.

Bununla da sınırlı kalmayarak Türk halkı son yıllarda gerek Avrupa’nın izinden gidebilmek için, gerek ise daha fazla güvenli olması ve yasal kararlar nedeniyle maaş ödemelerinin dışında sadece 10 TL için bile bankaları kullanıyor. Bazı Türkiye vatandaşları kripto para birimlerini de aktif olarak bankaların destek sunması halinde kullanacak olduklarını ifade etse de Türk bankaları bu kadar fazla ilgi bulunsa da bu konuda pek fazla hızlı ve maiyetlerini arttıracak olan adımlar atmıyorlar. Yatırımcıların sayısının gelecekte çok daha fazla artması bekleniyor olsa da Türk yatırımcıların dünyada ABD ve İngiltere’den sonra en fazla sayıca kripto para sektörüne hakim yatırımcılar olabileceği, maddi açıdan ise ilk 5 arasında yerini sürekli olarak yatırımların daha fazla ilgi görmesi ve çok sayıda yeni yatırımların yapılması ile birlikte gücünü arttırabilir hale geliyor.

Türk kripto para yatırımcıları genellikle Bitcoin tercih ederken, herhangi bir kripto para birimini tercih eden profesyonel yatırımcılarda bulunuyor. Bunların büyük bölümü yeni kripto para yatırımları yapmayı sürdürüyor ve gelecekte kripto para yatırımlarından daha fazla kazanç elde edecek olduklarını düşünerek hareket ediyor ve dünyadaki gelişmeleri sürekli takip eden kişiler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu