BitcoinHaberler

Alman Yatırım Devinden Bitcoin (BTC) Hamlesi Geldi!

Bitcoin'e kurumsal ilgi devam ediyor.

Frankfurt merkezli varlık yöneticisi Union Investment, kurumsal müşteriler için uygulanan bir pilot uygulama kapsamında yatırım fonlarının bazılarına Bitcoin (BTC) eklemeyi planladığını açıkladı.

Portföy yöneticisi Daniel Bathe, Bloomberg News ile yaptığı röportajda, “Sadece özel yatırımcılara açık ve az sayıda olacak şekilde her bir fon için toplam varlıkların %2’sinden fazla olmayacak miktarlarda Bitcoin eklemeyi düşünüyoruz” dedi.

Yönetici Bathe, yatırım fonlarına BTC eklenmesinin tarihinin henüz netleşmediğini ancak bu yılın dördüncü çeyreğinden sonra olmasının muhtemel olduğunu ifade etti.

Almanya’nın en büyük varlık yöneticisi olan Union İnvestment, Bitcoin hamlesi ile kripto para birimlerinin daha geniş kitleye ulaştırmayı hedefliyor.

Alman devi Union Investment, bu yılın başlarında kripto para birimlerini ilke kez karma bir fona dahil ederek bu tarz hamlelerin geleceğinin sinyalini vermişti.

Bathe ayrıca, yeni fonlar başlatmadıklarını belirterek:

Sadece var olan fonlara küçük miktarlarda Bitcoin ekledik. Ayrıca Bitcoin, portföylerin çeşitlendirilmesi için çok uygundur. Çünkü uzun vadede genellikle hisse senetleri veya tahviller gibi klasik varlık sınıflarıyla hiçbir korelasyonları yoktur.

Almanya’da karma fon yöneticilerinin kripto varlıklara artan ilgisi karşısında bu tür adımların devamının gelmesi muhtemel görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu